كاهش كیفیت هوای تهران

كاهش كیفیت هوای تهران به گزارش حیوان خانگی بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت تهران از آن حكایت می كند كه طی بامداد امروز (۲ مهر) در بعضی مناطق، تجمع غلظت آلاینده ها به علت افزایش تردد خودرو ها سبب كاهش كیفیت هوا شده است.

هر چند به علت برقراری شرایط جوی مساعد در اولین ساعات روز، وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی صبحگاه شرایط بهتری نسبت به روز گذشته دارد. به تدریج با رشد ناپایداری روزانه و افزایش دما نسبت به روز قبل، بیشینه غلظت ازن در بعضی ساعات بعد ازظهر امروز (۲ مهر) نسبت به روز گذشته بیشتز می شود. با این وجود انتظار می رود وضعیت كیفیت هوای اغلب مناطق پایتخت از نظر این آلاینده در شرایط مطلوب قرار گیرد.

با كاهش میزان ناپایداری جوی و افزایش حجم ترافیك طی امشب افزایش غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق در بعضی مناطق پرتردد پایتخت سبب كاهش كیفیت هوا می شود. با تداوم این وضعیت جوی تا بامداد فردا (۳ مهر) و همراه با ازدیاد تردد خودرو ها، روند افزایشی غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات دور از انتظار نیست. به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی طی فردا و وزش باد در بعضی ساعات بعد ازظهر، شرایط تشكیل آلاینده ازن محدود می شود و شرایط سالم در اغلب مناطق برقرار خواهد شد.

در اواخر وقت فردا (۳ مهر) هم افزایش نسبی سرعت باد و ازدیاد تردد خودرو ها در این بازه زمانی شرایط مناسب برای پراكندگی آلاینده ها و بهبود نسبی كیفیت هوا در سطح شهر تهران را به دنبال دارد.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۱۰۷ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و كیفیت هوای الان هم با میانگین ۸۵ در شرایط سالم می باشد.
1398/07/02
20:47:09
5.0 / 5
1393
تگهای خبر: آلاینده , باد , تردد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی