تقویت بارش و افت محسوس دما در نوار شمالی كشور

تقویت بارش و افت محسوس دما در نوار شمالی كشور به گزارش حیوان خانگی مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از تقویت بارش ها از هفته آتی در نوار شمالی كشور خبرداد.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: برپایه تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی طی پنج روز آینده در جنوب استان سیستان و بلوچستان و برخی مناطق هرمزگان و كرمان در ساعت پس از ظهر رشد ابر، گاهی رگبار پراكنده، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی پیشبینی می شود. این شرایط روز شنبه ( ۶ مهرماه) و یكشنبه ( ۷ مهرماه) در بخش های شرق و جنوب فارس هم دور از انتظار است.

وی افزود: از پس از ظهر امروز (۵ مهرماه) با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر به تدریج رشد ابر و بارش پراكنده در استان های اطراف دریای خزر شروع می شود. فردا (۶ مهرماه) ضمن تقویت بارش ها در سواحل دریای خزر در شمال استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل در ساعات پس از ظهر افزایش ابر، رگبار پراكنده، گاهی همراه با رعد و برق پیشبینی می شود. روز یكشنبه (۷ مهرماه) هم با تقویت جریان شمالی در نوار شمالی كشور بارش ها در سواحل دریای خزر تشدید خواهد شد و دریا هم در این روز مواج می شود.

مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی افزود: این شرایط سبب افت محسوس دما در نوار شمالی كشور و گسترش بارندگی از پس از ظهر در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی خواهد شد همینطور تا ظهر یكشنبه (۷ مهرماه) ارتفاعات شمال آذربایجان شرقی و بخش هایی از اردبیل هم بارندگی خواهند داشت. دوشنبه (۸ مهرماه) هم بارش پراكنده در محدود غرب سواحل دریای خزر پیشبینی می شود.

وظیفه در ادامه اظهاركرد: طی سه روز آینده بخصوص در ساعات پس از ظهر وزش باد در شمال غرب ایران و دامنه های البرز غربی افزایش خواهد یافت.

به گفته وی در ایام یكشنبه (۷ مهرماه) و دوشنبه (۸ مهرماه) برای استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، تهران، البرز، قزوین، خراسان جنوبی، شمال یزد و سیستان و بلوچستان بخصوص منطقه زابل وزش باد شدید، گاهی همراه با گرد و خاك دور از انتظار نخواهد بود.

وظیفه همینطور به وضعیت جوی پایتخت هم اشاره و اظهاركرد: برای تهران در روز شنبه (۶ مهرماه) آسمانی صاف همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید با بیشترین و كمترین دمای ۳۴ و ۲۱ درجه سانتیگراد و برای روز یكشنبه (۷ مهرماه) آسمانی صاف تا كمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد شدید پیشبینی می شود. دمای هوا در این روز در گرمترین زمان به ۳۱ درجه سانتیگراد و در خنك ترین زمان به ۲۱ درجه سانتیگراد می رسد.
1398/07/05
19:18:52
5.0 / 5
1419
تگهای خبر: باد , خاك , سازمان , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی