رئیس اداره محیط زیست آرادان:

كشف لاشه قوچ وحشی در منطقه خنار آرادان، ۲ نفر دستگیر شدند

كشف لاشه قوچ وحشی در منطقه خنار آرادان، ۲ نفر دستگیر شدند به گزارش حیوان خانگی رئیس اداره محیط زیست آرادان از كشف گوشت قوچ وحشی در منطقه شكارممنوع خنار این شهرستان آگاهی داد و اظهار داشت: در این راستا دو نفر دستگیر شدند.جواد شاه حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینكه به دنبال كسب اطلاعاتی در خصوص حضور شكارچیان متخلف در منطقه شكارممنوع خنار، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست آرادان عازم منطقه مذكور شدند، اظهار داشت: محیط بانان پس از حضور در منطقه به جستجو و كنترل مسیرهای خروجی پرداختند.
وی بابیان اینكه محیط بانان پس از ساعت ها كمین در آستانه تاریك شدن هوا یك وانت نیسان كه در حال پایین آمدن از ارتفاعات بود را مشاهده نمودند، اضافه كرد: با هوشیاری مأموران یگان محیط زیست شهرستان مسیر خودروی مذكور مسدود و متخلفان متوقف شدند.
رئیس اداره محیط زیست آرادان بابیان اینكه در بازرسی از این خودرو لاشه یك قوچ وحشی كشف و ضبط شد، اظهار داشت: در این رابطه دو متهم بازداشت و بعد از تشكیل پرونده برای رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گشتند.
شاه حسینی در ادامه اشاره كرد: برمبنای آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شكار غیرمجاز هر یك قوچ یا میش وحشی معادل یك صد میلیون ریال تعیین شده است كه متهمان می بایست این مبلغ را به حساب دولت واریز نمایند.
وی اضافه كرد: همین طور متهمان در دادگاه به جرم شكار غیرمجاز جانوران وحشی محاكمه شده و برمبنای ماده ۱۲ قانون شكار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی محكوم خواهند شد.


منبع:

1398/07/12
20:31:53
5.0 / 5
2020
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی