تضعیف فعالیت سامانه بارشی در كشور

تضعیف فعالیت سامانه بارشی در كشور به گزارش حیوان خانگی مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تضعیف فعالیت سامانه بارشی در كشور طی دو روز آینده اظهار داشت: باردیگر طی روزهای پایانی هفته با تقویت جریان های شمالی بارش ها در نوار شمالی كشور تشدید می شود.


صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا، با بیان این كه بر طبق تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز (۱۶ مهر) شاهد ادامه فعالیت سامانه بارشی در جنوب كشور با شدت ضعیفی خواهیم بود، اظهار نمود: بر این اساس در پاره ای از مناطق هرمزگان، كرمان، جنوب و جنوب شرق فارس، بوشهر، جنوب سیستان و بلوچستان، دریای عمان، تنگه هرمز و بخش های شرقی و مركزی خلیج فارس در ساعات عصر و شب رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.
ضیائیان با اشاره به این كه از پس از ظهر امروز با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر افزایش ابر، افت دما، وزش باد در سواحل و بارندگی در بخش های غربی آن پیش بینی می شود، اشاره كرد: طی فردا (۱۶ مهر) از مقدار بارش ها كم می شود.
مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی افزود: فردا شاهد فعالیت سامانه جنوبی با شدت ضعیفی در بخش های استان های فارس، هرمزگان، بوشهر و كرمان و بخش هایی از خلیج فارس و دریای عمان خواهیم بود. همین طور در ارتفاعات زاگرس مركزی رگبار پراكنده دور از انتظار نخواهد بود.
بگفته ضیائیان، باردیگر از پس از ظهر روز چهارشنبه (۱۷ مهر) و طی روز پنجشنبه (۱۸ مهر) با تقویت جریان های شمالی ضمن كاهش نسبی دما در نوار شمالی كشور، تشدید بارش در استان های ساحلی خزر رخ می دهد. همین طور امروز تنگه هرمز، بخش های شرقی و مركزی خلیج فارس و غرب دریای عمان مواج است.
مدیر پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی درانتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، اشاره كرد: آسمان تهران فردا (۱۶ مهر) صاف همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۶ و حداكثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و پس فردا (۱۷ مهر) كمی ابری در پس از ظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۶ و حداكثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
منبع:

1398/07/15
23:46:57
5.0 / 5
1516
تگهای خبر: باد , سازمان , هوا , هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی