تاكید IUCN بر توقف روند كاهش جمعیت گونه ها

تاكید IUCN بر توقف روند كاهش جمعیت گونه ها به گزارش حیوان خانگی اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) خواهان متوقف شدن روند كاهش جمعیت گونه ها تا سال ۲۰۳۰ میلادی شد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت خواهان آن شد تا اقدامات لازم برای حفاظت از گونه های جانوری در واكنش به تشدید بحران تنوع زیستی تسریع شود. همینطور از دولت ها، آژانس های بین المللی و بخش های خصوصی درخواست شده تا روند كاهش تعداد گونه ها را متوقف كرده و مانع از انقراض گونه های جانوری ناشی از فعالیت بشر تا سال ۲۰۳۰ میلادی شوند.
همچنین در نشست رهبران كمیسیون بقای گونه ها كه در ابوظبی برگزار گردید از دولت ها درخواست شده تا اقدامات فوری برای نجات گونه های در معرض خطر انقراض در نظر گرفته و با تهدیدهای كلیدی كه جمعیت گونه های جانوری را به سمت انقراض هدایت می كند مقابله كنند.
این درخواست و بیانیه در نتیجه نشست بیشتر از ۳۰۰ رهبر كمیسیون بقای گونه هاست كه قبل از سال ۲۰۲۰ برگزار گردید و مقرر است شاهد تصمیم سازی های حیاتی برای آینده زمین باشد.
به گزارش سایت اطلاع رسانی این اتحادیه، دكتر «جین اسمارت» مدیر جهانی گروه حفاظت از تنوع زیستی اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت اظهار داشت: تصمیم هایی كه در سال ۲۰۲۰ گرفته می شود تعیین كننده آینده زمین خواهد بود. ما با وضعیت اضطراری در طبیعت مواجه هستیم. گونه های جانوری منبع اولیه درآمد و منابع مورد نیاز صدها میلیون انسان در جهان است. در شرایط حساس فعلی دولت های جهان باید مسئولیتی كه در ارتباط با این وضعیت اضطراری دارند پذیرا باشند.1398/07/20
19:28:35
5.0 / 5
1817
تگهای خبر: جانور , سایت , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی