افزایش ناگهانی سرعت باد در تهران

افزایش ناگهانی سرعت باد در تهران حیوان خانگی: برمبنای اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، افزایش ناگهانی سرعت باد طی امروز (28 مهر) افزایش غلظت آلاینده ها در پایتخت را به دنبال دارد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا طی بامداد امروز (۲۸ مهر) برقراری شرایط جوی آرام و آسمان ابری همراه با ازدیاد تردد خودرو ها سبب تجمع آلاینده ها در سطح شهر می شود و در بعضی مناطق شاهد كاهش كیفیت هوا خواهیم بود.

با رشد ابرناكی و وزش باد همراه با بارش های پراكنده در پاره ای از مناطق، احتمال پراكندگی آلاینده ها و بهبود نسبی كیفیت هوا وجود دارد ولی با افزایش ناگهانی سرعت باد طی برخی ساعات در مناطق مستعد گسیل گرد و خاك محلی و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق دور از انتظار نیست همین طور با كاهش سرعت باد در اواخر وقت امروز و كاهش ناپایداری جوی در ساعات اوج ترافیك شبانگاهی تجمع ذرات معلق در مناطق پرتردد پیش بینی می شود. هر چند با عنایت به شرایط جوی میزان كمتری خواهد داشت.

با تداوم شرایط جوی آرام تا بامداد فردا (۲۹ مهر) همزمان با آغاز تردد خودرو ها، غلظت ذرات معلق افزوده می شود و در بعضی مناطق كیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

كاهش ابرناكی و حاكمیت جو پایدار در بعد ازظهر فردا شرایط را برای تجمع آلاینده ها فراهم می آورد بطوریكه فردا شب در ساعات اوج ترافیك، افزایش غلظت آلاینده ها در بیشتر مناطق موجب كاهش كیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم خصوصاً برای گروه های حساس می شود.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۷۸ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای پایتخت نیز الان با میانگین ۹۷ در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع:

1398/07/28
13:05:08
5.0 / 5
1459
تگهای خبر: آلاینده , باد , تردد , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی