بارندگی در چه شرایطی سبب بهبود كیفیت هوا می شود؟

بارندگی در چه شرایطی سبب بهبود كیفیت هوا می شود؟ به گزارش حیوان خانگی مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران اظهار داشت: بارندگی در شرایطی می تواند تأثیر زیادی بر بهبود كیفیت هوا داشته باشد كه به دنبال آن پایداری جوی اتفاق نیفتد.حسین شهبازی در گفتگو با ایسنا اظهاركرد: بارش باران می تواند دو تأثیر را بر كیفیت هوای تهران بگذارد؛ از یك سو باعث می شود آلاینده هایی كه همان زمان در هوای تهران وجود دارند ته نشین شوند و كیفیت هوا بهتر شود اما از جانب دیگر باعث افزایش حجم ترافیك و در نتیجه تولید آلاینده ها می شود.

وی تصریح كرد: اگر بعد از بارندگی شرایط هوا پایدار شود می تواند به افزایش آلودگی ها كمك نماید اما اگر با وزش باد همراه شود بهبود كیفیت هوا را به دنبال دارد.

شهبازی در ادامه با اشاره وضعیت جوی پایتخت طی امروز و فردا (۹ آبان ماه) اظهار داشت: نتایج پیشبینی های انجام شده برای امروز (9 آبان ماه) در شركت كنترل كیفیت هوای تهران نشان داده است كه از غلظت آلاینده ها نسبت به روز قبل كم می شود همینطور با كاهش سرعت باد در بعضی ساعات بعدازظهر و كاهش ابرناكی، پراكندگی آلاینده ها محدود خواهد بود ازاین رو با كاهش میزان ناپایداری جوی در اواخر وقت امروز و افزایش حجم ترافیك، تجمع ذرات معلق و كاهش موقتی كیفیت هوا در اغلب مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

وی در در زمینه سنجش كیفیت هوای تهران اظهار نمود: شركت كنترل كیفیت هوا در سطح شهر تهران ۲۱ ایستگاه سنجش كیفیت هوا دارد كه در نقاط مختلف پراكنده شده اند. شهروندان در صورت تمایل به دیدن كیفیت هوا در هر منطقه می توانند به وب سایت و اپلیكیشن شركت كنترل كیفیت هوا رجوع كنند.

شهبازی در انتها تصریح كرد: كیفیت هوای پایتخت بر مبنای میانگین كیفیت هوای همه ایستگاه ها محاسبه می شود و اگر قرار باشد این دستورالعمل تغییر كند لازم است سازمان های ذی ربط مانند سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت بهداشت تصمیم گیری كنند.
1398/08/10
13:38:32
5.0 / 5
1495
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی