معاون سازمان محیط زیست:

سایت علمی پرورش گورخر در گرمسار ایجاد می شود

سایت علمی پرورش گورخر در گرمسار ایجاد می شود به گزارش حیوان خانگی معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست بابیان اینكه گورخرهای انتقال یافته به گرمسار با محیط سازگار شده اند، اظهار داشت: سایت علمی جدید پرورش گورخر در گرمسار ایجاد می شود.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، كیومرث كلانتری عصر جمعه در بازدید از پایگاه پرورش گورخر در پارك ملی كویر گرمسار ضمن بیان اینكه گورخرهای انتقال یافته از یزد و پارك ملی توران شاهرود به پارك ملی كویر گرمسار حالا با شرایط و محیط كاملاً سازگار شده اند، اظهار داشت: یك كره در این سایت متولد شد كه امیدها را برای بقا و پرورش گورخر در گرمسار بیشتر كرده است.
وی ضمن بیان اینكه سایت علمی جدید پرورش گورخر در گرمسار ایجاد می شود، اضافه كرد: با عنایت به موفقیت آمیز بودن طرح پرورش گورخر در گرمسار حالا طراحی این پایگاه به اتمام رسیده است و مراحل پایانی خویش را طی می كند.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست بابیان اینكه تابحال ۹ گورخر به سایت فعلی در گرمسار انتقال یافته است، اظهار داشت: بررسی شرایط كاملاً نشان داد كه این منطقه شرایط تكثیر و رهاسازی را دارد.
كلانتری ضمن بیان اینكه تكثیر در اسارت و یا حالت نیمه اسارت برای حفظ گونه های در حال انقراض ازجمله سیاست های سازمان محیط زیست است، خاطرنشان كرد: پرورش گوزن زرد و یوزپلنگ ازجمله برنامه های پیش رو است.
وی اضافه كرد: با عنایت به اهمیت حفظ و بقای یوزپلنگ، سایت های علمی پرورش یوزپلنگ در یزد و استان سمنان به صورت اسارت یا نیمه اسارت پیگیری می شود.

1398/08/12
14:40:31
5.0 / 5
1855
تگهای خبر: پارك , پرورش , پلنگ , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی