سارگپه مجروح به كلینیك پردیسان منتقل شد

سارگپه مجروح به كلینیك پردیسان منتقل شد به گزارش حیوان خانگی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از تحویل یك سارگپه توسط ماموران بخشداری خاوران به این اداره اطلاع داد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، زهره عبادتی با بیان این خبرگفت: به دنبال گزارش تلفنی مأموران بخشداری خاوران درمورد كشف یك پرنده شكاری مجروح، مأموران اجرایی این اداره به محل اعزام و پرنده را كه از نوع سارگپه بود، تحویل گرفتند.
وی اضافه كرد: این پرنده كه به علل نامشخصی زخمی و از ناحیه پا گرفتار جراحت و صدمه شده بود، جهت اقدامات درمانی و كنترلی به مركز نگهداری و درمان حیات وحش پارك پردیسان منتقل شد تا تلاش لازم برای بازگشت این پرنده به طبیعت صورت گیرد.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری با اشاره به اینكه در بیشتر موارد، پرندگانی كه به وسیله اسلحه شكارچیان زخمی شده و تیمار می شوند، قابلیت بازگشت به طبیعت را ندارند، خاطرنشان كرد: سارگپه از گونه های حمایت شده است و بر مبنای مصوبه سازمان حفاظت محیط زیست و قوانین شكار و صید، هرگونه شكار یا نگهداری غیر مجاز این پرندگان غیر قانونی بوده و مشمول ضرر و زیان است.
عبادتی درانتها از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف درمورد شكار و صید پرندگان و یا نگهداری غیر قانونی حیات وحش مبحث را بلافاصله به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گزارش دهند.

1398/08/13
18:11:38
5.0 / 5
1567
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی