آمریكا قصد خود برای خروج از توافق پاریس را به اطلاع سازمان ملل رساند

آمریكا قصد خود برای خروج از توافق پاریس را به اطلاع سازمان ملل رساند به گزارش حیوان خانگی دولت آمریكا رسما سازمان ملل متحد را از قصد خود برای خروج از توافق اقلیمی پاریس آگاه كرده است.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، با تسلیم اطلاعیه دولت آمریكا فرایند یك ساله خروج از این توافق آغاز می شود به صورتی كه یك روز پس از انتخابات ۲۰۲۰ آمریكا تكمیل خواهد شد.
این توافق را ۱۸۸ كشور برای مقابله با تغییرات اقلیمی امضا كرده اند.
مایك پومپئو، وزیر خارجه آمریكا ماه پیش با بیان قصد آمریكا در این زمینه ادعا نمود كه توافق پاریس "بار اقتصادی غیرعادلانه ای" بر دوش آمریكا می گذارد.
هرچند گزارشی كه در دسامبر ۲۰۱۸ از جانب موسسه امور بین المللی و اروپایی صادر شد ارزیابی می كرد كه تصمیم ترامپ "صدمه ای واقعی" به توافق پاریس می زند و بهانه اخلاقی و سیاسی لازم برای شانه خالی كردن از این توافق را برای سایرین هم فراهم می آورد.
دانشمندان و فعالان محیط زیست نگران تأثیر خروج آمریكا از توافق هستند. دولت ترامپ سیاستی را دنبال كرده است كه منتقدان آنرا تعقیب و تخریبِ قوانین زیست محیطی آمریكا می دانند.
برپایه توافق پاریس، آمریكا و ۱۸۷ كشور دیگر متعهد می شدند میزان افزایش دما را نسبت به دوران ماقبل صنعتی زیر دو درجه سانتیگراد نگاه دارند و حتی برای محدود كردن آن به ۱.۵ درجه بكوشند. با تصمیم ترامپ برای خروج از این توافق، آمریكا تنها كشوری خواهد بود كه به آن پایبند نیست.
این كشور قبل از این امكان خارج شدن از توافق را نداشت و در واقع در نخستین فرصت ممكن برپایه مفاد توافق در این جهت گام برمی دارد.
به گزارش بی بی سی، آمریكا هم اكنون مسئول ۱۵ درصد تولید دی اكسید كربن جهان است و در عین حال یك منبع مهم مالی و فنی برای كشورهای درحال توسعه كه برای مقابله با گرمایش تلاش می كنند بشمار می رود.1398/08/15
20:03:05
5.0 / 5
1441
تگهای خبر: اقلیم , سازمان , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی