عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی اهواز:

فلرها نقش تشدید دهنده در ایجاد باران اسیدی دارند

فلرها نقش تشدید دهنده در ایجاد باران اسیدی دارند به گزارش حیوان خانگی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی اهواز اظهار داشت: فلرها نقش تشدید دهنده در ایجاد باران اسیدی و آلودگی ها دارند.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، غلامرضا گودرزی قبل از ظهر امروز در نشست تخصصی نقش گیاهان و آلاینده ها در آلرژی های تنفسی بعد از باران اظهار نمود: گیاهان همیشه برای تصفیه هوا و رساندن اكسیژن بیشتر هستند اما برخی گیاهان در بیان عامیانه درختان شیطانی هستند و برخی سموم و آلودگی هایی را وارد می كنند.
وی با اشاره به اینكه بررسی های بسیاری در امتداد عامل آلرژی های بعد از بارش باران در خوزستان انجام شده است، اضافه كرد: مقصر اصلی این پوشش گیاهی نیست و تا كنون تأیید نشده است.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی اهواز اشاره كرد: بطور معمول در فصل پاییز در همه نقاط كشور آسم افزوده می شود و مختص شهر اهواز و استان خوزستان نیست.
وی از قرار دادن تشت هایی در نقاط مختلف استان جهت بررسی عامل آلودگی باران اشاره نمود و اظهار داشت: همیشه می گویند ما مقصر را فلرها می دانیم، این فلرها بطور قطع نقش تشدید دهنده دارند.
گودرزی با اشاره به اینكه در این بین مردم بومی استان بیشتر گرفتار این آلرژی شدند، اضافه كرد: درصد بیشتر افرادی كه گرفتار این آلرژی شدند، بومی های این استان هستند و این نشان از این است كه آلودگی ها ریه افراد را لطمه پذیر كرده است.
عضو هیئت علمی دانشگاه اهواز بیان كرد: با عنایت به اینكه این پوشش گیاهی در شهر فراوانی دارد و سبب تغییر چهره شهر شده است، نباید حذف شود بلكه باید با استفاده از تنوع پوشش گیاهی آنرا كم كرد.


منبع:

1398/08/23
09:53:27
5.0 / 5
1812
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , پزشك , درخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی