خطر انقراض در كمین گونه های گیاهی آفریقای استوایی

خطر انقراض در كمین گونه های گیاهی آفریقای استوایی به گزارش حیوان خانگی بررسی ها نشان می دهد: خطر انقراض یك سوم از گونه های گیاهی آفریقای استوایی را تهدید می كند.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پژوهشگران در بررسی های جدید خود دریافتند: یك سوم از گونه های گیاهی در آفریقای استوایی با خطر انقراض روبرو هستند. گیاهان در خیلی از اكوسیستم ها و بطور كلی حیات موجودات عامل كلیدی و حیاتی به حساب می آیند كه تامین كننده مواد غذایی و اكسیژن همین طور منبعی از مواد و تركیبات بی شمار و دارویی هستند.
با این وجود فعالیت ها و اقدامات بشر همچون قطع درختان، استخراج معدن و گسترش كشاورزی گونه های گیاهی را با تهدیدی جدی روبرو كرده اند. درحالیكه در مطالعات مختلفی خطر انقراض گونه های جانوری به دقت مورد بررسی قرار گرفته؛ اما تهدیدهایی كه گونه های گیاهی با آنها روبرو هستند به خوبی معین نمی باشد.
اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) ۸۶ درصد از گونه های پستاندار را كه با خطر انقراض روبرو هستند، مورد بررسی قرار داده و اسامی آنها را در لیست قرمز آورده است؛ این درحالیست كه تنها هشت درصد از گونه های گیاهی مورد بررسی قرار گرفته اند.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از روزنامه گاردین، پژوهشگران در بررسی جدید خود و با استفاده از مدلهای ارزیابی از مجموع ۷۰۰۰ گونه، ۱۷ درصد از گونه های گیاهی در آفریقای استوایی را در معرض خطر انقراض معرفی كردند. همین طور ۱۴ درصد آنها با خطر بالقوه انقراض روبرو هستند. این گونه های گیاهی بیشتر در جنگل های استوایی غرب آفریقا و ارتفاعات اتیوپی متمركز بوده اند.
منبع:

1398/09/03
09:38:03
5.0 / 5
1799
تگهای خبر: جانور , درخت , سیستم , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی