وجود زباله زیاد عامل ایجاد بحران پسماند در استان های شمالی كشور

وجود زباله زیاد عامل ایجاد بحران پسماند در استان های شمالی كشور به گزارش حیوان خانگی رئیس گروه پسماند سازمان حفاظت محیط زیست به سوژه پسماندها در شمال كشور اشاره و اظهار نمود: وجود زباله های زیاد موجب ایجاد بحران پسماند در استان های شمالی كشور خصوصاً رودخانه های آنها شده است كه نتیجه آن به خطر افتادن آبزیان دریایی و رودخانه ها است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا پیام جوهرچی در یك برنامه رادیویی ضمن تاكید بر لزوم كاهش تولید پسماند اظهار داشت: معضل پسماند باید در سطح ملی مورد توجه قرار گیرد و نمی توان با نگاه بخشی و یا گروهی آنرا مدیریت و ساماندهی كرد. برمبنای تحقیقاتی كه صورت گرفته است، 22 نهاد، ارگان و وزارتخانه در امر مدیریت پسماند دخیل هستند.

وی با اشاره به اینكه در امر پسماند نیازمند ارائه الگوی مصرف هستیم، اظهار نمود: سازمان حفاظت محیط زیست یك سازمان نظارتی و حاكمیتی است و نمی تواند یك الگوی مصرف جامع ارائه كند البته الگوهای مصرفی در كاهش میزان پلاستیك و میزان پسماند از كالاهای مخرب محیط زیست وجود دارد و این مسائل بوسیله ادارات استانی محیط زیست در استان ها ابلاغ گردیده است.

رئیس گروه پسماند سازمان حفاظت محیط زیست با اذعان به این مساله كه از نظر قانونی در امر پسماند زباله ها مشكلی وجود ندارد، اشاره كرد: در زمینه تقنین، قانون مدیریت پسماند و بخشنامه اجرایی آن، قانون برنامه ششم توسعه همین طور قوانین زیاد دیگری در این زمینه وجود دارد اما مشكل اصلی اجرا نشدن این قوانین است.

وی به سوژه پسماندها در شمال كشور اشاره و اشاره كرد: وجود زباله های زیاد موجب ایجاد بحران پسماند در استان های شمالی كشور خصوصاً رودخانه های آنها شده است كه نتیجه آن به خطر افتادن آبزیان دریایی و رودخانه ها است. مدیریت پسماند بر عهده وزارت كشور، شهرداری ها و دهداری ها است و سازمان محیط زیست بعنوان یك سازمان ناظر در قانون مدیریت پسماند بر این كار نظارت می كند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، جوهرچی درانتها اظهار داشت: بزودی در سوژه پسماندهای شمال كشور با نظارت محیط زیست شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود و در این زمینه برنامه هایی تدوین شده است كه می تواند سبب كاهش قابل توجه میزان پسماندهای تر و خشك در استان های شمالی كشور خصوصاً در حوزه دریا و رودخانه شود.

منبع:

1398/09/03
18:42:40
5.0 / 5
1704
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی