اصلاح قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی با پیشنهاد محیط زیست

اصلاح قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی با پیشنهاد محیط زیست به گزارش حیوان خانگی سازمان حفاظت محیط زیست به منظور ساماندهی ناوگان موتورسیكلت، پیشنهاد اصلاح موادی از قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی را به دولت ارسال كرده است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، بر مبنای مطالعات انجام شده، میزان آلایندگی هوا و صدای موتورسیكلت ها همچون مهمترین چالش های زیست محیطی كلان شهرها و همچون معضلات مهم كشور به حساب می آید. بنابر گزارش بانك جهانی در سال ۲۰۱۸ خسارت مالی و اقتصادی ناشی از آلودگی هوا تنها در تهران بالغ بر ۲.۶ میلیارد دلار محاسبه شده است.
مطابق آمار اعلامی پلیس راهور موتورسیكلت ها بعنوان یكی از وسایل نقلیه پركاربرد بالغ بر ۳۵ درصد از كل وسایل نقلیه شماره گذاری شده را به خود اختصاص داده اند و هم اكنون بیشتر از ۱۱ میلیون دستگاه موتورسیكلت پلاك شده در كشور موجود است. بخشی از این آمار به موتورسیكلت های كاربراتوری اختصاص دارد كه میزان انتشار آلایندگی آنها به نسبت سایر انواع، بسیار بالا است.
از این رو فراهم آوردن امكان پایش مستمر، ثبت تخلفات به صورت مكانیزه، تسهیل اسقاط ناوگان فرسوده و پیشگیری از انباشت و بلاتكلیفی انبوه موتورسیكلت های توفیقی در پاركینگ های پلیس راهور و شهرداری ها، یكی از الزامات ساماندهی و كنترل آلایندگی در كشور به حساب می آید.
هم چنین، مواردی نظیر هویت بخشی به ناوگان موتورسیكلت و تسهیل اسقاط ناوگان فرسوده بخصوص موتورسیكلت های توفیقی و رسوبی در بهبود وضعیت مراكز اسقاط و تولیدكنندگان داخلی می تواند مثمرثمر واقع شود.
بنابراین باتوجه به سهم بالای آلایندگی منابع متحرك در آلودگی هوا و اهمیت كاهش و كنترل آلایندگی ناشی از اینگونه وسایل نقلیه موتوری، به نظر می آید اصلاح قانون «رسیدگی به تخلفات رانندگی» با هدف ساماندهی ناوگان موتورسیكلت امری ضروری به حساب می آید.
لذا سازمان حفاظت محیط زیست بدین منظور پیش نویس اصلاح مواد (۹)، (۱۰)، (۱۱) و (۲۹) «قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی» را تدوین و به دولت ارسال كرده است.

1398/09/05
14:43:38
5.0 / 5
1444
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی