ورود سامانه بارشی به كشور

ورود سامانه بارشی به كشور به گزارش حیوان خانگی مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به كشور اظهار داشت: این سامانه سبب بارش باران در نوار غربی و دامنه های جنوبی البرز خواهد شد.


صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: امروز ۱۱ آذر سامانه بارشی در نوار غربی دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین و البرز و تهران فعالند و سبب بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد می شود. همین طور در مركز و جنوب كشور بارش پراكنده خواهیم داشت.
مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی افزود: به تدریج با شمالی شدن جریان ها، در سواحل شمالی كشور بارش در این مناطق نیز شروع می شود و امروز در استان های كردستان، كرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، بارشها از شدت بیشتری برخوردارست. همین طور طی بامداد فردا (۱۲ آذر ماه) در مناطقی از جنوب دامنه های جنوبی البرز در استان سمنان نیز بارش پراكنده دور از انتظار نیست.
ضیائیان با بیان این كه در این روز در استان های چهار محال و بختیاری، كهگیلویه و بویر احمد، غرب فارس، شرق خوزستان، و شمال بوشهر از شدت بیشتری برخوردارست اشاره كرد: به تدریج از فعالیت این سامانه در نوار غربی كشور كم می شود و طی پس از ظهر در مناطقی از نیمه شرقی، بارش پراكنده و وزش باد خواهیم داشت.
وی ادامه داد: این سامانه بارشی اواخر وقت فردا ( ۱۲آذر) از شرق كشور خارج می شود. همین طور طی روز چهارشنبه (۱۴ آذر ) در مناطقی از شمال شرق، جنوب غرب، و سواحل خلیج فارس در استان های بوشهر و هرمزگان، بارش پراكنده پیش بینی می شود و در استان های ساحلی خزر افزایش موقتی دما خواهیم داشت.
مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این كه از اواخر روز چهارشنبه (۱۳ آذر) برای غرب سواحل دریای خزر وزش باد شمالی، ابر ناكی و بارش باران دور از انتظار نیست اشاره كرد: روز پنج شنبه (۱۴ آذر ) علاوه بر گسترش بارش در سواحل دریای خزر با ورود سامانه بارشی از غرب و شمال غرب كشور در این مناطق و دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان و شمال شرق كشور بارش برف و باران پیش بینی می شود. همین طور در مناطقی از جنوب و غربكشور بارش پراكنده رخ خواهد داد.
به قول وی در روز جمعه (۱۵ آذر) فعالیت این سامانه در شمال غرب كاهش یافته و در جنوب غرب، غرب، و جنوب كشور، تقویت می شود. همین طور طی دو روز آینده در ارتفاعات زاگرس مركزی و البرز مركزی نیز بارش برف دور از انتظار نیست. دریای خزر نیز از ظهر امروز تا ظهر فردا مواج خواهد بود.
مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی درانتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اشاره كرد: آسمان تهران فردا (۱۲ آذر) ابری، همراه با مه رقیق، در برخی از ساعات بارش باران، اوایل شب كاهش ابر همراه با وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداكثر دمای ۱۱ درجه سانتی گراد و طی روز چهارشنبه ۱۳ آذر نیز كمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداكثر ۱۲ درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.
منبع:

1398/09/11
22:30:53
5.0 / 5
1499
تگهای خبر: باد , سازمان , هوا , هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی