مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران خبرداد

رتبه دهم ایران در تولید كربن

رتبه دهم ایران در تولید كربن به گزارش حیوان خانگی مدیر كل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینكه ایران دهمین كشور تولیدكننده كربن در جهان هستیم، اظهار داشت: توسعه پایدار در كنار حفظ محیط زیست باید در نظر گرفته شود تا بیشتر از این شرمنده نسل های آینده نشویم.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سعید محمودی در نشست تخصصی هماهنگی سند همكاری در حوزه آموزش حفاظت از محیط زیست و مدیریت مصرف آب و انرژی در مدارس اظهار نمود: گسترش مسائل زیست محیطی در جهان شامل افزایش دمای زمین و تغییر الگوی بارش ها حاصل اعمال غیر مسئولانه بشر است. ما در كشور طی یك سال ۲۵۰ میلیمتر بارندگی داریم اما این رقم در كشورهای دیگر جهان ۱۰۰۰ میلیمتر است.

وی افزود: كشور ما دهمین كشور تولید كننده كربن در جهان است این درحالیست كه ما جزو كشورهای صنعتی نیستیم ازاین رو ما اگر می خواهیم كه آینده بهتری داشته باشیم باید در مصرف منابع صرفه جویی و مسئولانه تر رفتار نماییم.

مدیركل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه ما در گذشته تصمیمات اشتباهی در بعضی حوزه ها گرفتیم كه امروزه ما را گرفتار كرده است، خاطرنشان كرد: آموزش محیط زیست و تغییر نگرش در این حوزه باید در سطح گستره تری نسبت به گذشته صورت گیرد.

محمودی با تاكید بر اینكه ما احتیاج به آموزش نسل های آینده برای حفظ محیط زیست داریم، اظهار داشت: می توانیم در این حوزه از تجربیات كشورهای دیگر استفاده و برنامه های مناسبی برای رفع مشكلات محیط زیست تدوین نماییم.

وی در انتها اظهار نمود: مبانی نظری توسعه پایدار و محیط زیست باید در تصمیمات كلان در نظر گرفته شود تا بیشتر از این شرمنده نسل های آینده نشویم.
1398/09/17
13:49:59
5.0 / 5
1443
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی