افزایش ۱۰ درصدی مصرف سی ان جی در تهران

افزایش ۱۰ درصدی مصرف سی ان جی در تهران به گزارش حیوان خانگی مدیر طرح سی ان جی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی از رشد ۱۰ درصدی مصرف گاز طبیعی خودرو های گازسوز منطقه تهران هم زمان با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت اطلاع داد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، با اجرای طرح سهمیه بندی بنزین میانگین مصرف روزانه گاز طبیعی فشرده به خودرو ها در حالی روزانه ۲ میلیون مترمكعب افزایش یافته است كه مدیر طرح سی ان جی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران پیش از این پیشبینی كرده بود میزان مصرف سی ان جی در كشور در بلندمدت و با اجرای سیاست های تشویقی و حمایتی به روزانه ۲۴ میلیون مترمكعب افزایش یابد.
شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در اولین ساعت روز جمعه، ۲۴ آبان ماه امسال، اجرایی شدن طرح مدیریت مصرف سوخت در كشور را اعلام كرد؛ هدف از اجرای این طرح كنترل مصرف بی رویه سوخت در كشور، افزایش توان صادراتی و پرداخت منابع حاصل از طرح به صورت مستقیم به اقشار كم درآمد اعلام شده است.
در مجموع آبان ماه امسال ۶۰ میلیون و ۵۴۳ هزار مترمكعب گاز طبیعی فشرده (سی ان جی) به خودرو های گازسوز پایتخت عرضه شده است كه در مقایسه با مهرماه با ۵۵ میلیون و ۶۴ هزار مترمكعب، حدود ۵ میلیون مترمكعب (۹.۹ درصد) افزایش نشان داده است. این افزایش ۱۰ درصدی در حالی محقق شده است كه طرح مدیریت مصرف سوخت در كشور در هفت روز مانده به پایان آبان ماه (جمعه، ۲۴ آبان ماه) اعلام و اجرایی شد و میزان افزایش در ماه آذر در شهر تهران و دیگر استان ها بیشتر از این خواهد بود.
مجموع مصرف گاز طبیعی خودرو ها در آبان ماه ۶۰۳ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۶۸ مترمكعب اعلام شده و این در شرایطی است كه مجموع مصرف گاز طبیعی (سی ان جی) در خودرو های گازسوز در مهرماه امسال ۵۸۰ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۱۳۵ مترمكعب بوده است.
حسن قلی پور - مدیر طرح سی ان جی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی - مقدار مصرف گاز طبیعی فشرده در خودرو ها را در ۱۶ روز ابتدایی آذرماه امسال ۳۴۰ میلیون مترمكعب اعلام نمود كه این میزان از مصرف میانگین روزانه ۲۱ میلیون و ۲۵۰ هزار مترمكعب سی ان جی در كشور حكایت دارد.
قلی پور تصریح كرد: بیشترین مقدار مصرف سی ان جی كشور در آبان ماه امسال مربوط به منطقه تهران با ۶۰ میلیون و ۵۴۳ هزار و ۵۲۸ مترمكعب و كمترین آن مربوط به منطقه چابهار با ۲۶۸ هزار و ۷۷۹ مترمكعب بوده است.
به قول وی و بنا بر اعلام وزارت نفت، میانگین روزانه مصرف سی ان جی در ۱۶ روز ابتدایی آذرماه امسال در حالی به صورت روزانه ۲۱ میلیون مترمكعب ثبت شده است كه تا قبل از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین، به صورت میانگین روزانه ۱۹ میلیون مترمكعب بوده است.
مدیر طرح سی ان جی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی افزوده است كه ۵۰ درصد از ظرفیت اسمی عرضه گاز طبیعی (سی ان جی) به خودرو ها الان خالی است و امكان عرضه دوبرابری گاز طبیعی به خودرو های دوگانه سوز تا بیشتر از ۴۰ میلیون مترمكعب هم وجود دارد.1398/09/19
21:33:18
5.0 / 5
1426
تگهای خبر: آب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی