كاهش غلظت آلاینده های هوای پایتخت به دنبال افزایش سرعت باد

كاهش غلظت آلاینده های هوای پایتخت به دنبال افزایش سرعت باد به گزارش حیوان خانگی برپایه اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران بامداد امروز (۲۰ آذر ماه) كیفیت هوای پایتخت در بعضی مناطق پایتخت ناسالم برای گروه های حساس است و در بعضی ساعات بعداز ظهر و شب با افزایش سرعت باد از غلظت آلاینده ها كم می شود.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای شهر تهران، با برقراری جو آرام و آسمان ابری از روز گذشته تا بامداد امروز (۲۰ آذر ماه) و همزمان با آغاز تردد خودرو ها، غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق افزایش می یابد و شاخص كیفیت هوا در بعضی مناطق در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

با افزایش نسبی سرعت باد در بعضی ساعات بعدازظهر، شرایط مناسب جهت پراكندگی آلاینده ها فراهم می شود كه بهبود كیفیت هوا را به دنبال دارد. در ساعات پایانی امروز(۲۰ آذر ماه) با افزایش حجم ترافیك پیشبینی می شود بر غلظت ذرات معلق افزوده شود این در حالیست كه با افزایش نسبی سرعت باد در بعضی ساعات شبانگاهی احتمال می رود تا حدودی از غلظت آلاینده ها كاسته شود.

با تداوم وزش باد تا اولین ساعات فردا (۲۱ آذر ماه) از غلظت آلاینده ها نسبت به روز گذشته كم می شود. باآنكه در بعضی مناطق با افزایش غلظت ذرات معلق شاهد كاهش كیفیت هوا خواهیم بود، با برقراری جو آرام طی روز احتمال انباشت آلاینده ها در مناطق پرتردد وجود دارد و كیفیت هوا در این مناطق در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

همچنین همراه با اوج ترافیك شبانگاهی فردا (۲۱ آذر ماه) همراه با كاهش میزان ناپایداری و استمرار وضعیت آرام جوی، تجمع ذرات معلق ناشی از تردد خودرو ها و به تبع آن كاهش كیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

براساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران میانگین كیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۵ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص الان ۸۱ و هوا همچنان در شرایط سالم می باشد.1398/09/21
15:29:55
5.0 / 5
1412
تگهای خبر: آلاینده , باد , تردد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی