ورود سامانه بارشی جدید به كشور طی هفته آینده

ورود سامانه بارشی جدید به كشور طی هفته آینده حیوان خانگی: مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی ضمن بیان اینكه سامانه بارش جدیدی از روز دوشنبه (25آذر) به كشور وارد خواهد شد، از تداوم بارش ها طی هفته جاری آگاهی داد.


صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین نقشه های پیش بینی هواشناسی و بیان اینكه امروز(پنج شنبه۲۱آذر) در سواحل دریای خزر و شمال شرق بارش پراكنده رخ می دهد، اظهار داشت: در سایر مناطق كشور اما، آسمان صاف بوده و به تدریج از اواخر وقت امروز سامانه بارشی از غرب وارد كشور شده و بارش پراكنده باران و برف در نوار غربی كشور پیش بینی می شود.
او با اشاره به اینكه این سامانه روز جمعه (۲۲آذر) در كشور فعال شده و سبب بارش باران و برف در شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس در جنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز، قزوین، البرز، تهران و گاهی رعد و برق در جنوب غرب و جنوب كشور خواهد شد اضافه كرد: همین طور از بعدازظهر روز جمعه (۲۲آذر) در مركز، شرق و جنوب شرق كشور نیز بارش باران پراكنده پیش بینی می شود.
مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی افزود: روز شنبه (۲۳آذر) نیز در جنوب سیستان و بلوچستان، شمال بوشهر و همین طور روز یكشنبه(۲۴آذر) در شمال غرب كشور بارش پراكنده پیش بینی می شود این در شرایطی است كه در سایر مناطق كشور جوی آرام و در شهرهای صنعتی و پر جمعیت افزایش غلظت آلاینده ها پیش بینی شده است.
وی با اشاره به اینكه از روز دوشنبه (۲۵آذر) به تدریج با ورود سامانه بارشی جدیدی از جنوب كشور، بارش باران و گاهی رعد و برق در جنوب، جنوب غرب و غرب كشور شروع می شود، اشاره كرد: همین طور در جنوب خوزستان، شمال بوشهر، كهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس و جزایر شمالی خلیج فارس؛ رگبار و رعد و برق شدت خواهد داشت كه در اواخر وقت به همراه شمالی شدن جریان ها در غرب دریای خزر، ابرناكی و بارش در استان گیلان، غرب استان مازندران و اردبیل شروع می شود.
ضیائیان اضافه كرد: روز سه شنبه(۲۶آذر) این سامانه به جز نوار شرقی كشور در سایر مناطق كشور فعال بوده و در استان های جنوبی بارش باران همراه با رعد و برق و در مناطق سردسیر و كوهستانی بارش باران و برف را به دنبال خواهد داشت. گفتنی است در نیمه شمالی فارس، جنوب اصفهان، غرب یزد، شمال غرب كرمان، چهارمحال بختیاری، نیمه شمالی كهگیلویه و بویراحمد و ارتفاعات شرقی خوزستان بارش باران و برف و در نیمه جنوبی كهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، جنوب خوزستان و جزایر شمالی خلیج فارس بارش باران همراه با رعد و برق شدت خواهد داشت.
وی در خاتمه درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (جمعه ۲۲آذر) ابری با احتمال بارش باران و با حداقل دمای ۳ و حداكثر دمای ۹ درجه سانتی گراد و طی روز شنبه (۲۳آذر) صاف تا كمی ابری با حداقل و حداكثر دمای ۴ و ۱۲ درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.
منبع:

1398/09/21
20:01:45
5.0 / 5
1373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی