دبیر انجمن خودروسازان:

تحریم و بنزین یورو۴، مانع تولید خودروی یورو۵ است

تحریم و بنزین یورو۴، مانع تولید خودروی یورو۵ است به گزارش حیوان خانگی دبیر انجمن خودروسازان ایران اظهار نمود: فعلا به علت آماده نبودن زیرساخت ها بخصوص عدم تولید و توزیع سوخت یورو ۵، امكان تولید خودروی سواری با استاندارد آلایندگی یورو ۵ وجود ندارد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سازمان حفاظت محیط زیست در نامه ای به مدیرعامل شركت ایران خودرو، توقف پیش فروش چهار خودروی یورو ۴ این شركت با موعد تحویل سال آینده را خواهان شده و اعلام نموده است كه در صورت ادامه پیش فروش این خودرو ها، سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری قانونی را در دستور كار خود قرار خواهد داد.
در این رابطه احمد نعمت بخش- دبیر انجمن خودروسازان ایران - در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: طبق قانون قبلی باید از آغاز سال جاری (۱۳۹۸)، استاندارد آلایندگی خودرو های سواری به یورو ۵ ارتقا می یافت كه پارسال با ارسال نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت، به دو دلیل آماده نبودن زیرساخت های لازم بخصوص عدم تولید و توزیع سوخت بنزین یورو ۵ و همینطور تحریم ها و مشكلات ناشی از آن، خواهان به تعویق افتادن اجرای این استاندارد تا آخر تحریم ها شدیم.
وی با اشاره به اینكه به دنبال این مورد هیات دولت با تعویق یك ساله استاندارد یورو ۵ موافقت نمود، تصریح كرد: بدین ترتیب ارتقای استاندارد آلایندگی خودرو ها به یورو ۵، به ابتدای سال آینده (۱۳۹۹) موكول شد.
دبیر انجمن خودروسازان ایران افزود: هم اكنون عدم تولید و توزیع بنزین یورو ۵ سبب شده خودرو های وارداتی با استاندارد یورو ۵ هم به علت استفاده از سوخت یورو ۴، گرفتار مشكلات عدیده شده و به صورت مكرر به تعمیرگاه ها رجوع كنند. در این شرایط بدیهی است كه وزارت نفت از آغاز سال آینده، امكان تولید و توزیع سراسری بنزین یورو ۵ را ندارد؛ ازاین رو بدیهی است كه خودروسازان هم نمی توانند آلایندگی خودرو های سواری را به یورو ۵ ارتقا دهند چونكه سوخت مورد نیاز آنها تولید و توزیع نمی شود؛ ضمن اینكه تحریم ها هم مشكل مضاعف دیگری در این راه هستند.
نعمت بخش در پاسخ به اینكه آیا سازمان محیط زیست راسا می تواند مانع پیش فروش خودرو یا شماره گذاری آنها شود؟ اظهار داشت: طبق قانون، سازمان حفاظت محیط زیست جایگاه قانونی برای پیشگیری از پیش فروش خودرو ها ندارد. البته این سازمان جزو سازمان های است كه شماره گذاری خودرو ها منوط به تایید آنها است.1398/09/23
21:56:31
5.0 / 5
1937
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی