كشف و ضبط پوشاك با پوست حیوانات وحشی در تهران

كشف و ضبط پوشاك با پوست حیوانات وحشی در تهران حیوان خانگی: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران از كشف و ضبط شال و كلاه تهیه شده از پوست جانوران وحشی در جریان بازرسی نیروهای یگان حفاظت محیط زیست تهران از یك فروشگاه لباس آگاهی داد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا مسعود زندی با اعلام این خبر اظهار داشت: در جریان بازرسی نیروهای یگان محیط زیست تهران درانتها هفته گذشته از یك فروشگاه لباس در یكی از پاساژهای منطقه فردوسی، چهار شال و ۱۴ كلاه تهیه شده از پوست جانوران وحشی كشف و ضبط شد.

وی اضافه كرد: كلاه های كشف شده از پوست روباه معمولی، شاه روباه، سمور، خرگوش و یك گونه دیگر از نوعی سگ سانان است.

زندی با اشاره به اینكه اقلام ضبط شده جهت بررسی دقیق نوع گونه های جانوری در اختیار كارشناسان حیات وحش حفاظت محیط زیست استان قرار گرفته است، اظهار نمود: در این خصوص پرونده تخلف تشكیل و متخلف به مراجع قضایی ارجاع می شود.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران اشاره كرد: در این خصوص بطور معمول عده ای سودجو مبادرت به قاچاق اجزای غیرمجاز حیوانات و تولید محصولات مختلف شامل یقه، شال، كلاه و پالتو می كنند و این تولیدات عموما در فروشگاه های مختلف بعنوان صنایع دستی به گردشگران و مسافران و مشتریان خاص با قیمت های گزاف عرضه می شود.

وی اشاره كرد: برمبنای ماده ۱۰ قانون شكار و صید، حمل، عرضه، صدور و فروش جانوران و حشی زنده یا كشته و یا اجزای آنها جرم شمرده می شود و متخلف به حبس از یك ماه تا شش ماه و یا جزای نقدی تا سقف یك میلیون ریال محكوم می شود.

زندی در ادامه همین طور از كشف و ضبط سه اسلحه شكاری در منطقه حفاظت شده البرز مركزی در یك هفته گذشته از شكارچیان غیر مجاز، آگاهی داد و اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت تهران این سلاح ها را پیش از آغاز به شكار كشف و ضبط كردند.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران او در آخر با اشاره به اینكه برای متخلفان پرونده قانونی تشكیل شد، اظهار نمود: ماموران اجرایی همین طور درجریان گشت های خود چند تله زنده گیری كبك و دیگر پرندگان وحشی را از طبیعت جمع آوری كردند.

منبع:

1398/10/15
18:33:12
5.0 / 5
1779
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی