توسط یكی از دوستداران محیط زیست؛

تصاویر جدید از پلنگ ایرانی در خلخال به ثبت رسید

تصاویر جدید از پلنگ ایرانی در خلخال به ثبت رسید به گزارش حیوان خانگی یكی از دوستداران حیات وحش و محیط زیست موفق به ثبت تصاویر جدیدی از پلنگ ایرانی در شهرستان خلخال شد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، یكی از دوستداران حیات وحش و محیط زیست تصاویر و فیلم های جدیدی از پلنگ ایرانی در خلخال را ثبت نمود. سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال در این خصوص در جمع خبرنگاران عنوان كرد: یكی از دوستداران محیط زیست در حین گشت و گذار در حواشی رودخانه قزل اوزون با رؤیت كردن پلنگ ایرانی مبادرت به تهیه عكس و فیلم از این گونه حفاظت شده می نماید. كسایی افزود: بعد از انتشار تصاویری از پلنگ ایرانی در شهرستان خلخال در فضای مجازی و به دنبال پیگیری های انجام یافته تصاویر و فیلم های تهیه شده به همراه مختصات و موقعیت جغرافیایی تهیه این تصاویر به منظور بهره گیری در بررسی و پژوهش های آتی در اختیار سازمان محیط زیست قرار گرفت.
وی با قدردانی از این دوستدار محیط زیست كه همكاریهای لازم را با سازمان محیط زیست انجام دادند، اضافه كرد: در سالیان گذشته محیط بانان شهرستان هم موفق به ثبت تصاویری از این گونه كمیاب در شهرستان خلخال شده بودند. سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال با اشاره به اینكه منطقه حفاظت شده آق داغ از تنوع زیستی و گونه های نادر گیاهی و جانوری برخوردار است، خاطرنشان كرد: پلنگ بر مبنای قوانین زیست محیطی در زمره گونه های در معرض انقراض است.

1398/10/26
14:53:00
5.0 / 5
2362
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی