علت مرگ ده ها هزار گیله مات در سواحل غربی آمریكا بررسی شد

احتمال تلف شدن یك میلیون پرنده دریایی به علت گرما

احتمال تلف شدن یك میلیون پرنده دریایی به علت گرما به گزارش حیوان خانگی كارشناسان محیط زیست می گویند: ده ها هزار پرنده دریایی كه لاشه آنها در سال های ۲۰۱۵-۲۰۱۶ میلادی در سواحل غربی آمریكا پیدا شد احیانا در اثر موج بی سابقه گرما تلف شدند.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در آن دوره لاشه ۶۲ هزار "گیله مات نوك قلمی" در سواحل اقیانوس آرام پیدا شد اما تصور می شود در آن حادثه تا یك میلیون پرنده از بین رفته باشند.
كارشناسان گفتند كه بالا رفتن دمای آب به كمبود ماهی هایی منجر گردید كه پرندگان از آنها تغذیه می كنند. در همان دوره تلف شدن سایر ماهی ها، پرندگان و پستانداران گزارش شد.
این مطالعه كه نتایج آن در نشریه علمی "پلاس وان" چاپ شده آشكار ساخت كه این پرندگان دریایی احیانا در اثر گرسنگی مردند كه ناشی از گرمای بیش از اندازه آب در منطقه ای به طول ۱۶۰۰ كیلومتر در شمال شرقی اقیانوس آرام بین سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ بود.
افزایش دمای آب در این ناحیه بر منابع غذایی پرندگان تأثیر گذاشت، یعنی افت میزان پلانكتون به كاهش جمعیت ماهی های كوچكتر و افزایش رقابت از جانب سایر موجودات صیاد منجر گردید.
بیش از سه چهارم گیله مات های تلف شده در خلیج آلاسكا كشف شدند اما شمار واقعی آنها احیانا در حدود یك میلیون بوده چون معمولا فقط لاشه تعداد كمتری از پرندگان مرده در دریا به ساحل می رسد.
كارشناسان گفته اند كه مرگ انبوه گیله مات ها به صورت پراكنده اتفاق می افتد اما آنها ابعاد حادثه ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ را "بی سابقه و حیرت انگیز" توصیف می كنند.
به گزارش بی بی سی، هیات تغییرات اقلیمی سازمان ملل سال پیش دریافت كه موج های گرما در دریاها احیانا در آینده به دفعات بیشتر خواهند بود.1398/10/28
14:24:30
5.0 / 5
2137
تگهای خبر: آب , اقلیم , اقیانوس , پرندگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی