ورود سامانه بارشی جدید به كشور از یكشنبه

ورود سامانه بارشی جدید به كشور از یكشنبه به گزارش حیوان خانگی مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اعلام اینكه بامداد فردا شنبه كاهش محسوس دما در نیمه غربی كشور همچون تهران را شاهد خواهیم بود، اظهار داشت: همینطور بامداد یكشنبه در نیمه شرقی كشور كاهش محسوس دما رخ خواهد داد.


صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا، با اشاره به آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدلها اظهار نمود: امروز، جمعه ۲۵ بهمن ماه در استان های گیلان، مازندران و گلستان بارش باران و وزش باد شدید و در ارتفاعات این استان ها كولاك برف و در استان های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، بارش برف و باران و وزش باد شدید و در ارتفاعات البرز مركزی و شرقی بارش برف و وزش باد پیشبینی می شود.
وی ادامه داد: همینطور در بعضی نقاط شمال غرب بارش پراكنده برف و وزش باد رخ داده و به تدریج از بعدازظهر بارش در شمال غرب قطع می شود.
مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه تا پیش از ظهر شنبه، ۲۶ بهمن ماه هم در بعضی نقاط گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش پراكنده رخ داده و به تدریج این سامانه از سمت شمال شرق از كشور خارج می شود.
ضیائیان افزود: امروز در استان های ساحلی خزر، اردبیل، قزوین، البرز، تهران، سمنان، همدان، مركزی، قم، اصفهان، یزد، خراسان شمالی و خراسان رضوی وزش باد شدید و در روز شنبه در خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و شرق كرمان وزش باد شدید و گاهی گردوخاك پیشبینی می شود.
او همینطور ضمن اعلام اینكه بامداد شنبه كاهش محسوس دما در نیمه غربی كشور همچون تهران را شاهد خواهیم بود، اظهار داشت: همینطور بامداد یكشنبه در نیمه شرقی كشور كاهش محسوس دما رخ خواهد داد.
مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اضافه كرد: دریای خزر هم امروز مواج است. از بعدازظهر یكشنبه سامانه بارشی دیگری وارد كشور شده و در مناطق شمال غرب، برخی نقاط غرب، دامنه های زاگرس مركزی، سواحل غربی خزر و ارتفاعات البرز مركزی بارش برف و باران و وزش باد پیشبینی می شود.
ضیائیان اضافه كرد: روز دوشنبه بارش در مناطق فوق تشدید شده و علاوه بر این مناطق در بعضی نقاط جنوب غرب، ارتفاعات البرز شرقی و شمال شرق بارش پیشبینی می شود.
به قول وی در روز سه شنبه هم بارش پراكنده در شمال غرب، دامنه های البرز و شمال شرق خواهیم داشت و سپس این سامانه از كشور خارج می شود.
مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی دمای تهران در روز جاری بین صفر تا ۱۳ درجه سانتیگراد، فردا شنبه بین ۲ تا ۱۰ درجه سانتیگراد، یكشنبه بین ۶ تا ۱۳ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه هفته پیش رو بین ۵ تا ۱۱ درجه سانتیگراد متغیر است.
1398/11/26
15:12:44
5.0 / 5
2359
تگهای خبر: باد , خاك , سازمان , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی