در راستای پایدار نگه داشتن شبكه برق انجام می شود

اعمال خاموشی های اضطراری در كشور

اعمال خاموشی های اضطراری در كشور به گزارش حیوان خانگی سخنگوی صنعت برق از اعمال خاموشی های اضطراری ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه ها در كشور آگاهی داد و اشاره كرد: این اقدام در جهت پایدار نگه داشتن شبكه برق بسیار ضروری می باشد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی با بیان این كه الان به سبب گسترش سرمای هوا در كشور و افزایش مصرف گاز توسط بخش خانگی، اولویت با تامین گاز این بخش (خانگی) است تا مشكلی در گرمایش منازل هموطنان ایجاد نشود، اشاره كرد: میزان سوخت تحویلی به نیروگاه های كشور كاهش یافته است.
طبق اعلام توانیر، سخنگوی صنعت برق با بیان این كه الان ناچار به اعمال خاموشی های ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه ها در كشور شده ایم، اشاره كرد: این اقدام در جهت پایدار نگه داشتن شبكه برق بسیار لازم است و در صورتیكه مردم خصوصاً در مناطق گرمسیر، میزان مصرف برق و گاز خودرا حدود ۱۰ درصد كاهش دهند، بلافاصله خاموشی های اضطراری ناشی از این شرایط لغو خواهد شد.
رجبی مشهدی با بیان این كه در این شرایط نیروگاه ها باید از سوخت مایع استفاده كنند، اشاره كرد: باتوجه به مشكلات تامین سوخت در مناطق سردسیر و برفی كشور، از هموطنان انتظار داریم بطور جدی نسبت به كاهش مصرف خود اقدام نمایند تا به زودی خاموشی های اعمال شده برطرف شود.
سخنگوی صنعت برق با اشاره به لزوم كاهش مصرف برق و گاز اشاره كرد: استفاده بیشتر از نور طبیعی و خاموش كردن لامپ های اضافی، تنظیم وسایل گرمایشی در دمای آسایش، پوشیدن لباس گرم در منزل و جلوگیری از هدر رفت انرژی، راهكارهای ساده و بدون هزینه برای عبور از این شرایط است.
منبع:

1398/11/27
22:30:24
5.0 / 5
2133
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی