مسوول سولفورزدایی از سوخت، وزارت نفت یا نیرو؟

مسوول سولفورزدایی از سوخت، وزارت نفت یا نیرو؟ به گزارش حیوان خانگی رئیس مركز ملی هوا و تغییر اقلیم با اشاره به لزوم سولفورزدایی از سوخت اظهار داشت: تاكید بر این است كه وزارت نفت سوخت گاز به نیروگاه ها تزریق كند اما در گزارش وزارت نیرو تمامی برنامه ها متوجه وزارت نفت شده است و برنامه ای از جانب این وزارتخانه در مورد سولفورزدایی از سوخت عرضه نشد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محمد مهدی میرزایی در چهل و سومین جلسه كارگروه ملی كاهش آلودگی هوای كلانشهرها با اشاره به كنترل آلایندگی نیروگاه ها بعنوان اولین دستور جلسه این كارگروه اظهار داشت: كنترل آلایندگی نیروگاه ها امروز اولین دستور جلسه است كه در آن عرضه راهكارها و تدابیر لازم جهت كاهش آلایندگی نیروگاه ها مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

وی اضافه كرد: رایزنی هایی برای این مورد از جانب وزارت نفت و نیرو انجام شده و مكاتباتی در این حوزه از جانب این وزارتخانه با تاكید بر سولفورزدایی از سوخت در مقصد بوده است. از جانب دیگر وزارت نیرو هم اعلام نموده است نصب دستگاه ها برای سولفورزدایی در نیروگاه ها هزینه زیادی دارد و بهتر است در مبدا صورت گیرد.

میرزایی افزود: مقرر شد وزارت نیرو برنامه های خویش را در این حوزه اعلام نماید كه چگونه فرایند سولفورزدایی از سوخت را انجام خواهد داد و در جلسه امروز گزارشی از جانب نماینده وزارت نیرو عرضه خواهد شد.

وی تصریح كرد: استفاده از سوخت مازوت به جهت زیست محیطی و مسائل اقتصادی برای نیروگاه ها به صرفه نیست بنابراین مقرر شد وزارت نیرو برنامه های خویش را در این حوزه ارائه نماید. در حقیقت تاكید بر این است كه وزارت نفت سوخت گاز به نیروگاه ها تزریق كند. در گزارش وزارت نیرو هم تمامی برنامه ها متوجه وزارت نفت شده است و برنامه ای در مورد سولفورزدایی از سوخت عرضه نشد.

میرزایی در بخش دیگری از این جلسه درباره محدوده طرح كاهش آلودگی هوا كه دومین دستور جلسه امروز كارگروه ملی كاهش آلودگی هوای كلانشهرها بود، اظهار داشت: مقرر شد در سطح كلانشهرها طرح كاهش آلودگی هوا اجرایی شود و اولین شهری كه با فراهم كردن زیر ساخت ها این طرح را به اجرا گذاشت تهران بود البته اختلاف هایی میان پلیس و شهرداری در مورد واگذاری سرورها وجود داشت.

وی افزود: در نهایت تصمیم گیری شد كه تجهیزات این حوزه باید در اختیار شهرداری ها باشد. در همین راستا شهرداری مكاتباتی با سازمان حفاظت محیط زیست كرد و در مورد عدم فراهم شدن زیر ساخت های اجرایی این طرح موضوعاتی اعلام گردید كه همچون آنها می توان به ضرورت افزایش ظرفیت استعلام از سامانه معاینه فنی یكپارچه (سیمفا) اشاره نمود.

رئیس مركز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این كه طرح كاهش آلودگی هوا بیش تر از آن كه طرح ترافیكی باشد، طرح محیط زیستی است، اظهار داشت: برپایه مكاتبه شهرداری و سازمان حفاظت محیط زیست ما هم در مورد طرح كاهش آلودگی هوا با وزارت كشور مكاتباتی داشتیم تا روند اجرایی این طرح در شهرهای مختلف را پیگیری نماییم.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در ادامه این جلسه نماینده وزارت كشور در تشریح روند اجرایی طرح كاهش آلودگی هوا در كلانشهرهای كشور اظهار داشت: با كلانشهرها مكاتباتی انجام شده است. از آغاز آذر ماه سالجاری تا اواخر بهمن ماه روزانه ۳ میلیون استعلام معاینه فنی برای خودرو های تهرانی از سامانه سیمفا انجام شده كه حداكثر ظرفیت برای تهران در حدود سه میلیون استعلام بوده است.

وی اضافه كرد: در اصفهان روزانه حدود ۹۰۰۰ استعلام و در مشهد روزانه حدود ۷۰۰۰ استعلام انجام شده در حالیكه حداكثر ظرفیت برای این شهرها در حدود ۵۰ هزار استعلام روزانه بوده است.

نماینده وزارت كشور افزود: یك میلیون و ۳۸۵ هزار و ۷۷۲ برگه جریمه به علت نداشتن معاینه فنی در تهران به ثبت رسیده است. هم اكنون شهر اهواز دوربین ها و زیرساخت های لازم را فراهم نموده و با عنایت به مذاكرات استانداری و فاوای ناجا مقرر شده است كه كد تخلف برای این مورد اختصاص پیدا كنند. در تبریز هم از خرداد ماه آینده مقرر شده طرح كاهش آلودگی هوا اجرایی شود. هم اكنون در این شهر پیامك های ارشادی در حال ارسال است. در شهر شیراز هم از خرداد ماه سال آینده این طرح اجرا می گردد و هم اكنون پیامك های ارشادی ارسال می شود.

وی تصریح كرد: در مورد شهر قم ۱۸۰ دوربین در شهر نصب شده ولی ناجا به علت ایراداتی كه از دوربین ها گرفته تنها سه مورد را تایید كرده و مابقی با استانداردهای مدنظر ناجا مغایر است. موارد اعلام شده گزارش های بوده كه از جانب شهرداری ها برای وزارت كشور در مورد اجرای طرح كاهش آلودگی هوا ارسال شده است. در مورد شهر كرمانشاه هم هیچ اقدامی در این حوزه انجام و زیرساختی هم فراهم نشده است.
1398/12/01
22:05:19
5.0 / 5
2116
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی