نخستین همایش ملی تنوع زیستی فراخوان داد؛

رویكردهای نوین در حفاظت از تنوع زیستی بررسی می شود

رویكردهای نوین در حفاظت از تنوع زیستی بررسی می شود به گزارش حیوان خانگی مدیر كل دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیكی از آغاز فراخوان و دریافت مقالات نخستین همایش ملی تنوع زیستی اطلاع داد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، محمد مدادی دبیر علمی نخستین همایش ملی تنوع زیستی در اینباره اظهار داشت: همایش در چهار رویكرد اصلی شناخت و معرفی تنوع زیستی كشور و مطالعات بنیادین آن، حفاظت در سطوح سه گانه بهره برداری پایدار از تنوع زیستی، و آموزش و جریان سازی در سطوح مختلف جامعه برگزار و در بیشتر از ده محور بر مبنای لزوم علمی و اجرایی موجود نسبت به پذیرش مقالات اقدام خواهد نمود.
وی رویكردهای نوین در حفاظت، مدیریت گونه ها و جمعیت ها، ابعاد حقوقی و بین المللی تنوع زیستی، اثرات تغییرات اقلیم بر تنوع زیستی، كشاورزی پایدار، دانش بومی و مشاركت آگاهانه در حفظ تنوع زیستی را از محورهای مهم این همایش نام برد.
مدادی اضافه كرد: این همایش به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی در خرداد ماه با همكاری و مشاركت مراجع علمی و اجرایی مرتبط همچون پژوهشكده محیط زیست و توسعه پایدار، دبیرخانه مرجع ملی كنوانسیون تنوع زیستی برگزار می شود. محققان و متخصصان تا آخر اسفند ماه فرصت ارسال مقاله از راه پایگاه اینترنتی همایش به آدرس biodiversitycongress.ir خواهند داشت.
وی همینطور با اشاره به تجربیات ارزشمندی كه كارشناسان سازمان در سطح كشور در مبحث تنوع زیستی دارندگفت: برای تشویق كارشناسان سازمان به منظور مستند سازی تجربیات علمی و عملی خود امتیازات ویژه آموزشی برای آنان در صورت پذیرش مقالاتشان منظور خواهد شد.

1398/12/05
14:00:54
5.0 / 5
2336
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی