با همكاری اتاق بازرگانی قزوین:

طرح عظیم كاشت 10 هزار اصله نهال در جاده های قزوین عملیاتی شد

طرح عظیم كاشت 10 هزار اصله نهال در جاده های قزوین عملیاتی شد به گزارش حیوان خانگی طرح عظیم احیای فضای سبز استان با كاشت ۱۰ هزار اصله نهال غیر مثمر با همكاری اتاق بازرگانی و منابع طبیعی استان در راه های مواصلاتی قزوین عملیاتی شد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، به مناسبت روز درختكاری، روز چهارشنبه در مراسمی با حضور علی اكبر اسداللهی مدیركل منابع طبیعی استان و مهدی بخشنده رئیس اتاق بازرگانی قزوین و تعدادی از علاقمندان به محیط زیست، كاشت ۱۰۰۰ اصله نهال در اتوبان قزوین به زنجان شروع شد. مهدی بخشنده رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین در حاشیه كاشت نهال در جاده های استان در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح كرد: توسعه فضای سبز می تواند محیط مناسبی به منظور زندگی ما ایجاد كند بنابراین گسترش فضای سبز با كاشت درخت رسالتی همگانی است.
وی بیان نمود: رویكرد ما این است كه اتاق بازرگانی در كنار فعالیت اقتصادی از منظر اجتماعی هم رسالت سنگینی دارد و نمی تواند به محیط زیست بی اهمیت باشد بنابراین در كنار كارهای مهم اقتصادی و بازرگانی یكی از اولویت های ما توسعه فضای سبز در استان است. بخشنده خاطرنشان كرد: در جهت اجرای طرح عظیم كاشت ۱۰ هزار اصله نهال در محورهای مواصلاتی استان قزوین امروز با مشاركت اداره كل منابع طبیعی غرس تعداد یك هزار اصله نهال را در اتوبان قزوین به زنجان در نزدیكی تاكستان آغاز كردیم تا كمكی به محیط زیست منطقه باشد. رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین خاطرنشان كرد: این كار برای نخستین بار توسط اتاق بازرگانی عملیاتی شده و بالغ بر ۸۰ میلیون تومان برای خرید نهال هزینه كرده ایم. كاشت ۱۰۰ هزار اصله نهال را سال آِینده اجرایی می كنیم این فعال اقتصادی در ادامه اظهار داشت: برای سال آینده هم برنامه ریزی كرده ایم تا بیشتر از ۱۰۰ هزار اصله نهال در راه های مواصلاتی، شهرك های صنعتی و كارخانه هایی كه فضای مناسبی برای كاشت درخت دارند را اجرایی نماییم.
مدیركل منابع طبیعی استان قزوین: سال جاری ۲۰۰ هزار اصله نهال توزیع می كنیم در ادامه علی اكبر اسداللهی مدیركل منابع طبیعی استان قزوین هم به خبرنگار مهر تصریح كرد: به علت شیوع بیماری كرونا خیلی از برنامه های هفته منابع طبیعی و روز درختكاری محدود شده و به صورت سمبلیك چند برنامه را اجرا كردیم.
وی افزود: سال جاری در جهت توسعه فضای سبز مقرر است بیشتر از ۲۰۰ هزار اصله درخت غیر مثمر در استان توزیع شود كه در مناطق مختلف غرس خواهد شد. اسداللهی اضافه كرد: سال جاری بیشتر از ۱۰ هزار اصله نهال در راه میدان مینودر تا عوارضی تاكستان به طول سه كیلومتر كاشته می شود.
وی اظهار داشت: همینطور در راه قزوین به رشت به طول ۱۰ كیلومتر، مسیر قزوین به زنجان حدود سه كیلومتر و قزوین به تهران به طول ۵ كیلومتر نهال كاری خواهد شد. در كاشت امروز نهال تعدادی از كاركنان اتاق بازرگانی و روستاییان نصرت آباد مشاركت داشتند.

1398/12/17
14:35:28
5.0 / 5
2568
تگهای خبر: آب , باد , درخت , فضای سبز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی