توزیع ۹ میلیون اصله نهال در هفته منابع طبیعی

توزیع ۹ میلیون اصله نهال در هفته منابع طبیعی به گزارش حیوان خانگی رئیس مركز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور از توزیع ۹ میلیون اصله نهال در هفته منابع طبیعی سال جاری اطلاع داد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از سازمان جنگل ها، فریبرز غیبی در برنامه روی خط خبر شبكه خبر سیما با اشاره به اینكه سازمان جنگل ها سال جاری پویش نهال كاری را از ۱۴ آذرماه با كاشت ۱۴ میلیون نهال شروع كرده است، اظهار داشت: تا پیش از هفته منابع طبیعی ۱۳ میلنون نهال با مشاركت اقشار مختلف مردم در كشور كاشته شده و این رقم با احتساب هفته منابع طبیعی از مرز ۱۴ میلیون اصله نهال هم گذشته است.
غیبی از تولید ۱۶ میلیون نهال در نهالستان های منابع طبیعی امسال اطلاع داد و تصریح كرد: این نهال ها با عنایت به شرایط اقلیمی كشور و استان ها تولید شده و همگی سازگار با محیط هستند.
وی اضافه كرد: كشور امروز نیازمند كاشت درخت و توسعه فضای سبز و جنگل است و ما باید برای سرسبزی كشور این كار را انجام دهیم.
غیبی افزود: تغییرات اقلیمی و تغییر فصل در كشور ما كاملاً محسوس است و فائو هم تاكید دارد با عنایت به بارندگی ها در فصل پاییز درختكاری صورت گیرد تا درخت بتواند خودش را با محیط سازگار نماید.
وی هجوم آفات و امراض، آتش سوزی جنگل ها و مراتع و خشكیدگی درختان جنگلی را بخشی از نتیجه تغییرات اقلیمی و كاهش رطوبت خاك ذكر كرد.
رئیس مركز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور یكی از راهكارهای ایجاد رطوبت در خاك را ایجاد بانكت ها و هلالی های آبگیر در پای درختان نام برد و اظهار داشت: انجام این اقدامات می تواند به افزایش رطوبت خاك كمك نماید.
غیبی خاطرنشان كرد: بر مبنای معاهدات جهانی ایران متعهد شده است ۱۲ درصد گازهای گلخانه ای را كم كند و سرانه جنگل در كشور را از ۱۷۰۰ متر مربع به ۲۵۰۰ متر مربع برساند.
وی اظهار داشت: هر كشوری پایین ۱۰ درصد مساحت خود جنگل داشته باشد جز كشورهای با پوشش كم جنگل به حساب می آید و ایران هم در این ردیف قرار دارد و باید با كاشت ۶ میلیون هكتار جنگل كاری بتواند سرانه جنگل خویش را افزایش دهد.
غیبی همینطور خاطرنشان كرد: خوشبختانه در سال های اخیر توجه به جنگل كاری در كشور بسیار زیاد شده و مردم نسبت به حفظ جنگل ها حساس تر شده اند.

1398/12/21
23:46:08
5.0 / 5
2157
تگهای خبر: آب , اقلیم , خاك , درخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی