یك كرم احیانا جد مشترك همه جانوران جهان است!

یك كرم احیانا جد مشترك همه جانوران جهان است! به گزارش حیوان خانگی محققان دانشگاه كالیفرنیا، ریورساید به تازگی اعلام نموده اند موجودی كرم مانند كه بیشتر از ۵۵۵ میلیون سال پیش می زیسته، احیانا می تواند جد مشترك خیلی از جانوران روی زمین باشد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا و به نقل از تك اكسپلوریست، تیمی از زمین شناسان آمریكایی موجود كرم مانند كوچكی به نام "ایكاریا واریوتیا" (Ikaria wariootia) را كشف كرده اند كه گفته می شود احیانا اولین جد مشترك خیلی از حیوانات جهان است.
دانشمندان كه این یافته ها را از روی فسیلی در استرالیا كشف كرده اند می گویند كرم "ایكاریا واریوتیا"نخستین دوسوئه یا ارگانیسم در جهان است كه احیانا نیای بیشتر جانوران همچون دایناسورها است.
دوسوئیان ( Bilateria) به همه موجوداتی كه به صورت متقارن از دو طرف ساختار بدن خود به شكل صعودی و نزولی برای حركت استفاده می نمایند گفته می شود. این موجودات امكان دارد از هر دو طرف بدن خود برای حركت رو به جلو (داشتن دو سر) استفاده كنند.
زیست شناسان تكاملی با عنایت به ژنتیك حیوانات مدرن پیشبینی می كردند كه قدیمی ترین جد همه دو سوئیان دارای اندام كوچك و سر راست با ارگان های حسی ابتدایی بوده است.
آنها با عنایت به ژنتیك حیوانات مدرن پیشبینی می كنند كه این جانور قدیمی دارای اندام بسیار كوچك بوده است.
دانشمندان با كمك یك سازمان دگرزیست شناسی ناسا موفق به استفاده از یك اسكنر لیزری سه بعدی جهت بررسی ساختار این موجود شدند. آنها دریافتند این حیوان كه در بستر دریا می زیسته است بین ۲-۷ میلی متر طول و حدود ۱ تا ۲/۵ میلی متر عرض داشته و احیانا به اندازه ی دانه برنج بوده است.1399/01/07
23:17:57
5.0 / 5
2708
تگهای خبر: جانور , حیوان , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی