ساعت زمین را امشب كوك كنید

ساعت زمین را امشب كوك كنید حیوان خانگی: كردستان ساعت 8 و 30 دقیقه به وقت محلی آخرین شنبه ماه مارس را ساعت زمین اعلام نموده اند كه مردم سراسر دنیا به مدت یك ساعت لامپ های منزل خودرا خاموش می كنند.


به نقل از سایت ارس آور، حضور انسان از شروع پیدایش خود تأثیرات زیادی را بر روی كره زمین گذاشته است و این مهم بعد از انقلاب صنعتی و با پیدایش كارخانجات ریز و درشت، دوچندان شده است.
سازمان ها و افراد زیادی برنامه های گوناگونی برای ادای احترام به زمین و محیط زیست و به صورتی یادآوری اهمیت و ارزش فراموش شده محیط زیست پایه ریزی كرده اند كه یكی از آنها برنامه ساعت زمین است.
در واقع این برنامه نخستین بار در سال ۲۰۰۷ توسط صندوق جهانی طبیعیت در شهر سیدنی استرالیا مطرح و اجرا شد كه هدف از آن جلب توجه افكار عمومی به ارزش و آرمان حفاظت از كره زمین با خاموش كردن یك ساعته لوازم برقی كه مورد نیاز نیستند و به خصوص لامپ ها آغاز شد.
ساعت زمین حالا بعد از گذشت ۱۳ سال به یكی از بزرگترین حركت های اجتماعی مردمی برای پشتیبانی از كره زمین شده است؛ میلیون ها افراد مشتاق در بیش از ۱۸۰ كشور جهان هرساله در آخرین شنبه ماه مارس مبادرت به خاموش كردن لامپ های محل سكونت خود به مدت یك ساعت برای پشتیبانی از سیاره خود می كنند.
پویش ساعت زمین حتی از خاموشی یك ساعته لامپ ها فراتر رفته و به تسریع كننده ای برای حركت های مثبت محیط زیستی تبدیل گشته و با شركت تعداد زیادی مردم در این امر، اساسا قانون گذاران را به سمت توجه بیشتر به محیط زیست و طبیعت وا می دارد.
سازمان محیط زیست ملل متحد در پیامی به تمام مردم جهان اعلام نمود كه خاموش كردن لامپ های منازل در ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی و به مدت یك ساعت، درحالی كه در نبرد با ویروس كرونا هستیم نمادی برای یك دلی و اتحاد مردم است.
منبع:

1399/01/10
22:47:11
5.0 / 5
2650
تگهای خبر: باد , سازمان , سایت , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی