در گفت وگو با حیوان خانگی اعلام شد

تعطیلی پاركها و جنگلها در روز طبیعت

تعطیلی پاركها و جنگلها در روز طبیعت به گزارش حیوان خانگی مدیركل دفتر جنگل كاری، پارك ها و ذخیره گاه های جنگلی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری اعلام نمود كه به منظور پیشگیری از شیوع كرونا پاركها و مناطق جنگلی روز ۱۳ فرودین تعطیل هستند.كوروش خلعتبری در گفتگو با ایسنا در اینباره اظهار نمود: یكی از مراكزی كه شیوع كرونا می توانست در آنجا بیشتر باشد پارك ها و تفرجگاه های جنگلی بود. بنابراین پیش از مصوبه ستاد ملی مقابله با كرونا در خصوص محدودیت حضور در پارك ها با مدیران كل مناطق شمال كشور مكاتباتی داشتیم و به همه مدیران و مجریان پاركها اعلام كردیم كه با عنایت به شیوع این ویروس پاركها را تعطیل كنند.

وی با اشاره به اینكه تمامی پارك ها تا ۲۸ اسفندماه به شكلی بسته بودند، اظهار نمود: همینطور باردیگر تاكید كردیم كه در روزهای نوروز هم این تعطیلی ها ادامه یابد و در پاركها باز نشود كه خوشبختانه هفته اول فروردین هم پاركها بسته شدند. از طرفی تاكید كردیم كه هفته دوم فرودین هم با عنایت به این كه ۱۳ فروردین روز طبیعت است و مردم برپایه سنتهای قدیمی به دامن طبیعت می روند این محدودیت ها ادامه یابد. به عبارت دیگر ورود به پاركها، مراتع، فضای سبز و راه های جنگلی محدود شود تا در آینده نزدیك شاهد از بین رفتن ویروس كرونا در كشور باشیم.

به گفته مدیركل دفتر جنگل كاری، پارك ها و ذخیره گاه های جنگلی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، روز ۱۳ فرودین هیچ پاركی بازگشایی نمی گردد و اگر پاركی باز باشد تخلف بوده و با آن برخورد خواهیم كرد.

تجهیزات پارك ها وتفرجگاه های جنگلی پیش از بازگشایی ضدعفونی می شوند

خلعتبری با اشاره به اینكه اقدامی تحت عنوان سمپاشی در پاركها و جنگل ها صورت نمی گیرد و اخبار انتشار یافته در فضای مجازی كه در آنها گفته می شود برای عدم حضور مردم در پارك ها از سم استفاده می شود هم كذب است، اظهار داشت: هر زمان دولت، وزارت بهداشت و ستاد مقابله با كرونا اجازه بازگشایی پارك ها را دادند، پیش از بازگشایی تمام وسایل و ادوات ورزشی، سرویس بهداشتی، راه ها و شبكه های داخلی، رستوران ها، میز و نیمكت ها، آلاچیق ها و پاركینگ ها را ضدعفونی خواهیم كرد و این ضدعفونی هم توسط موادی كه وزارت بهداشت تایید می كند، صورت خواهد گرفت.
1399/01/12
14:37:44
5.0 / 5
1942
تگهای خبر: آب , بهداشت , پارك , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی