اعتراض خبرنگاران به تصمیم عجولانه برای تغییر شرایط یوزهای پردیسان

اعتراض خبرنگاران به تصمیم عجولانه برای تغییر شرایط یوزهای پردیسان حیوان خانگی: تعدادی از خبرنگاران محیط زیست در اعتراض به تصمیم عجولانه سازمان محیط زیست در اجرای پروژه بیهوش سازی و انتقال یوزهای پردیسان نامه ای سرگشاده منتشر نمودند.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، تعدادی از خبرنگاران محیط زیست بعد از رسانه ای شدن اقدام عجولانه دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست جهت بیهوش سازی، معاینه و انتقال یوزه ای پردیسان به استان سمنان و وارد آوردن استرس بسیار زیاد توسط یك اكیپ كاملاً غیرحرفه ای به تنها یوزه ای آسیایی جهان كه در اسارت هستند، در نامه ای سرگشاده نگرانی و اعتراض جدی خویش را نسبت به این اقدام كاملاً غیرحرفه ای و غیرمسوولانه از جانب دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست اعلام نمودند. متن این نامه به شرح زیر است: «به نام خداجناب آقای دكتر امیر عبدالرضا سپنجی، مدیریت كل محترم روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیستضمن عرض سلام و تبریك سال نوبا نهایت تأسف بعد از رسانه ای شدن اقدام عجولانه دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست جهت بیهوش سازی، معاینه و انتقال یوزه ای پردیسان به استان سمنان و وارد آوردن استرس بسیار زیاد توسط یك اكیپ كاملاً غیرحرفه ای به تنها یوزه ای آسیایی جهان كه در اسارت هستند؛ مستحضر شدیم كه این اقدام عجولانه همچنان با سرعت و علیرغم احتمال بروز صدمه های جدی و حتی مرگ یوزها در بامداد روز یكشنبه مورخ ۱۷ فروردین ادامه پیدا كرده است. جامعه خبرنگاری محیط زیست بدین طریق نگرانی و اعتراض جدی خویش را نسبت به این اقدام كاملاً غیرحرفه ای و غیرمسوولانه از جانب دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست اعلام می كند. بدیهی است كه برای انجام عملیاتی با این درجه از اهمیت می باید شفاف عمل كرد. اگر این طرح از پشتوانه كامل تخصصی برخوردار است، چرا از رسانه ها مخفی نگه داشته شده است؟با توجه به انجام قطعی این اقدام از سوی سازمان باوجود تمام مخالفت ها، حداقل انتظار آن است كه سازمان محیط زیست همه مراحل را تصویربرداری كرده و تصاویر به صورت كامل و غیرگزینشی در اختیار رسانه ها و افكار عمومی قرار بگیرد تا فاجعه مرگ گورخرها در اثر جابه جایی، كه ابتدا تكذیب و سپس منجر به بی اعتباری بخش اطلاع رسانی و روابط عمومی این سازمان شد تكرار نشود. متأسفانه جابه جایی یوزها در زمان تعطیلی برخی رسانه های مكتوب و دوركاری رسانه های آنلاین به علت بحران ناشی از كرونا، نشان از بی توجهی و بی احترامی نه فقط به جامعه خبرنگاری محیط زیست ایران، بلكه به كلیه دغدغه مندان این عرصه است.
با تشكر و احترامرونوشت: جناب آقای دكتر عیسی كلانتری، ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیستجناب آقای دكتر كیومرث كلانتری، معاونت محترم محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیستامضاءكنندگان نامه:
فرناز حیدری، مسعود بربر، مجید غضنفری، كیوان هوشمند، سمیرا خباز، آسیه اسحاقی، سیما پاتیمار،
مهدی گوهری، نیلوفر منصوری، مهتاب جودكی،
مژگان جمشیدی، رضا ساكی، حمیدرضا میرزاده،
حسن ظهوری، سینا قنبرپور، الهه موسوی،
محسن ظهوری، مهدی آئینی، جواد حیدریان، صدرا محقق، زهرا كشوری، امین شول سیرجانی، فاطمه باباخانی»


منبع:

1399/01/18
20:46:18
5.0 / 5
2174
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی