كلانتری: باید درباره آلودگی هوا تصمیمات سختی گرفت

كلانتری: باید درباره آلودگی هوا تصمیمات سختی گرفت حیوان خانگی: تهران- ایرنا- رییس سازمان محیط زیست اظهار داشت: دولت می تواند تمامی ناوگان حمل و نقل عمومی را به علت آلاینده كردن هوا متوقف كند، اما باید تصمیمات سختی اتخاذ نماییم و خودروسازان دیگر نتوانند با تكنولوژی 30 سال قبل خودرو بسازند.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عیسی كلانتری روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت درباره وضعیت آلودگی شهر تهران، اظهار داشت: تهران آلوده ترین شهر كشور نیست بلكه امروز تبریز، ارومیه، اهواز و همدان آلودگی بیشتر از تهران دارند و علت آن وجود ذرات ریز كمتر از 2. 5 میكرون است كه حاصل مصرف سوخت و احتراق ناقص است. این تنها عامل آلودگی شهرها به حساب می آید، یعنی اكسید های ازت، اكسید های گوگرد و اوزن هیچ كدام عامل آلودگی هوا نیستند.
وی با اشاره به اینكه به علت فناوری موجود در خودروها و موتورها و همینطور وضعیت بسیار بد سوخت گازوئیل، شاهد احتراق ناقص سوخت توسط وسایل نقلیه هستیم، ادامه داد: خودروهای سنگین، كامیون های فرسوده، اتوبوس ها و موتورسیكلت ها كه وارد شهرهای بزرگ می شوند از اصلی ترین مشكلات وجود آلودگی در هوای تهران است كه با احتراق ناقص سوخت باعث تولید آلودگی هوا می شوند.
كلانتری درباره اقدامات دولت برای كنترل و كاهش آلودگی هوا، اظهار نمود: در جلسه امروز دولت تصمیم گرفته شد كه از هفته آینده بررسی های لازم را درباره تردد خودروهای آلوده كننده هوا در شهرها انجام بدهیم و برای ورود این خودروها همچون خودروهای سنگین و خودروهای دولتی محدودیت هایی اعمال شود. واقعیت این است كه باید تصمیمات سختی اتخاذ شود گرچه كه ممكن است برخی نارضایتی هایی تولید شود و نمی توانیم در كوتاه مدت همه مشكلات را حل نماییم.
وی با تاكید براینكه صنعت خودروسازی باید خویش را متحول كند و نمی تواند با تكنولوژی 20، 30 سال پیش كار خویش را ادامه دهد، ادامه داد: گزارش های عرضه شده از جانب دستگاه های مختلف در زمینه مبارزه با آلودگی هوا در جلسه امروز هیات دولت نشان میدهد اقدامات انجام شده برای كاهش آلودگی هوا نتوانسته مشكلات موجود را حل كند.
معاون رییس جمهوری با تاكید براینكه صنعت خودروسازی نمی تواند یك شبه ساخت موتورها را ارتقا دهد یا فعالیت خویش را متوقف كند اما باید تلاش كند كه در زمانی مشخص خویش را متحول كند، اضافه كرد: گزارشاتی كه دستگاه های مختلف برای كاهش آلودگی هوا می دهند مشكل را حل نمی كند و باید خودروسازان مشكلات را برطرف كنند.
وی با تاكید بر اینكه دولت می تواند كل حمل و نقل را به علت تولید آلودگی متوقف كند اما این كار امكان پذیر نیست، تصریح كرد: دولت امروز با تولید محدودیت هایی در حمل و نقل و رفت و آمد خودروها تلاش می كند تا مبحث آلودگی هوا را كنترل كند ولی مردم از این كار لطمه خواهند دید.
كلانتری تصریح كرد: خودروهای داخلی ما پاسخگوی استاندارد روز نیست و از سوی دیگر خودروهای قدیمی یكی از عوامل اصلی آلودگی هوا در وارونگی هوا است. افزون بر همه این موارد احتراق ناقص در موتورها است. همه موتورهای موجود در هوای سرد آلاینده است و باید تصمیمات سختی بگیریم و نمی توانیم همه را راضی نگه داریم.
وی همچنی درباره عدم تعطیلی ادارات در تهران هم اظهار داشت: غیر از دو روز آلودگی هوای تهران بالای 150 میكرون نبوده و فقط برای افراد مسن و كودكان خطرناك است بنابراین ادارت تعطیل نشده است.
سیام**9103**
خبرنگار: حمید شهریاری
انتشارات: كتایون لامع زاده


1396/09/30
14:09:41
5.0 / 5
2061
تگهای خبر: آلودگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی