پیش بینی بارش باران در بیشتر مناطق كشور

پیش بینی بارش باران در بیشتر مناطق كشور به گزارش حیوان خانگی مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این كه بارش ها در كشور تا روزهای پایانی هفته ادامه دارد اظهار داشت: دمای هوا طی روزهای جمعه و شنبه (5 و 6 اردیبهشت) در بعضی مناطق بین 5 تا 7 درجه كاهش پیدا می كند.


صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا، اظهاركرد: امروز (۱ اردیبهشت) در شمال غرب، دامنه های زاگرس در استان های همدان، مركزی، قم و دامنه های البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و همین طور در استان های هرمزگان، كرمان، سیستان و بلوچستان و جنوب استان های فارس و بوشهر رگبار پراكنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیشبینی می شود.
وی افزود: فردا (۲ اردیبهشت) نیز در شمال غرب و دامنه های البرز شرقی واقع در استان های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، سمنان و استان های كرمان، هرمزگان، جنوب شرق فارس و كل نوار شرقی رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیشبینی می شود.
مدیركل پیشبینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این كه در ساعات پس از ظهر این روز وقوع رگبار و رعد و برق در جنوب شرق فارس، شمال هرمزگان و جنوب كرمان شدت دارد خاطرنشان كرد: بارش تگرگ نیز در این مناطق دور از انتظار نیست. همین طور روز چهارشنبه (۳ اردیبهشت) بارش در جنوب، جنوب شرق، شرق و شمال غرب كشور تداوم دارد و در خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان و جنوب كرمان بارش شدت بیشتری خواهد داشت.
بگفته ضیائیان، در اوایل شب با نفوذ هوای خنك به غرب سواحل دریای خزر بارش در استان های گیلان و غرب مازندران شروع می شود و روز پنجشنبه (۴ اردیبهشت) علاوه بر این كه گستره بارش كل نوار شمالی كشور را فرا می گیرد در دامنه های زاگرس مركزی در غرب كشور و دامنه های جنوبی البرز نیز بارش خواهیم داشت.
وی با بیان این كه روز جمعه (۵ اردیبهشت) در بیشتر مناطق كشور آسمان صاف است اظهار داشت: طی پس از ظهر این روز در ارتفاعات البرز مركزی و زاگرس بارش پراكنده رخ می دهد، همین طور طی روزهای شنبه و یكشنبه (۶ و ۷ اردیبهشت) با گذر امواج تراز میانی جو در شمال غرب و دامنه های زاگرس مركزی در غرب و جنوب غرب دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران در غرب سواحل شمالی بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیشبینی می شود.
مدیركل پیشبینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی افزود: در اواخر وقت روز چهارشنبه (۳ اردیبهشت) و طی روز پنجشنبه (۴ اردیبهشت) وزش باد شدید و خیزش گرد و خاك در كشور عراق و انتقال آن به غرب و جنوب غرب كشور دور از انتظار نیست. همین طور در بیشتر مناطق كشور روند افزایش دما بین صفر تا ۵ درجه پیشبینی می شود و طی روزهای پنجشنبه و جمعه در شمال غرب و سواحل شمالی و جمعه و شنبه در شمال شرق كشور كاهش نسبی دما بین ۵ تا ۷ درجه رخ می دهد.
ضیائیان در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده خاطرنشان كرد: آسمان تهران فردا (۲ اردیبشهت) كمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و بارش پراكنده با حداقل دمای ۱۵ و حداكثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (۳ اردیبهشت) نیز كمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۵ و حداكثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
منبع:

1399/02/01
13:48:55
5.0 / 5
1666
تگهای خبر: باد , خاك , سازمان , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی