عیسی كلانتری:

خودروسازان هیچ اقدامی برای افزایش كیفیت تولیدات انجام نمی دهند

خودروسازان هیچ اقدامی برای افزایش كیفیت تولیدات انجام نمی دهند به گزارش حیوان خانگی رئیس سازمان محیط زیست اظهار داشت: خودروسازان طی ۲۰ سال گذشته هیچ اقدامی برای افزایش كیفیت تولیدات خود نكرده و ما همچنان همان خودروساز ۵۰ سال قبل هستیم و درجا می زنیم.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، عیسی كلانتری رئیس سازمان محیط زیست در گفتگو با برنامه "صبح و گفتگو"، تصریح كرد: شیوع بیماری كرونا در جهان خوشبختانه به محیط زیست اجازه داد كه كمی تنفس كند تا جایی كه با كاهش مصرف ۳۰ تا ۳۵ میلیون بشكه نفت، بالاخره كوه های هیمالیا بعد از سی سال از فاصله حدود ۲۵۰ كیلومتری دیده شد. وی با ابراز نگرانی از اینكه پیاده روها در اغلب شهرهای ما انباشته از ماسك و دستكش های یك بار مصرف شده اظهار داشت: از ملت ایران درخواست می نماییم كه در عین رعایت كلیه مسائل بهداشتی، به محیط زیست خود هم توجه داشته باشند و ماسك و دستكش های غیرقابل استفاده خویش را در كوچه و خیابان و پیاده روها رها نكنند و حتما در كیسه زباله بیندازند. كلانتری همینطور مطرح كرد: با عنایت به ابلاغ سیاست های جدید وزارت بهداشت، به نظرم مردم به تدریج می توانند با حفظ مسائل بهداشتی و رعایت فواصل از طبیعت استفاده كنند. وی با اشاره به اینكه شمال كشور و برخی شهرهای بزرگ بخصوص شهرهایی كه شهرداری آنها از نظر مالی ضعیف است انباشته از زباله و پسماند شده اضافه كرد: خوشبختانه در قانون بودجه سالجاری، امتیازات جدید مالی برای پسماندها پیشبینی شده كه در صورت محقق شدن، بخش عمده ای از مشكلات پسماند در شمال كشور را حل خواهیم كرد. وی خاطرنشان كرد: وزارت نیرو تا سال قبل هر كیلو پسماند برای تولید برق را حدود ۶۰۰ تا ۶۵۰ خریداری می كرد كه مقرون به صرفه نبود اما سال جاری این رقم به ۱، ۴۰۰ تومان رسیده كه برای سرمایه گذاران توجیه پذیر است و كمك بزرگی به طبیعت كشور و راه اندازی كارخانه های تعطیل شده در شمال كشور خواهد نمود. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به وجود فقط ۳۵۰۰ نفر محیط بان در كل سازمان محیط زیست اظهار داشت: شعار ما وجود ۸۰ میلیون محیط بان در كشور است تا همه مردم محیط بان خودشان باشند. این مقام مسئول با انتقاد از عدم رعایت قوانین محیط زیست از جانب برخی تولیدكنندگان بیان داشت: برخی تولیدكنندگان از كلمه "جهش تولید" سو استفاده می نمایند و به این بهانه ضوابط محیط زیستی را زیر پا می گذارند؛ مانند خودروسازان كه هوای شهرها را آلوده می كنند. وی افزود: خودروسازان طی بیست سال گذشته هیچ اقدامی برای افزایش كیفیت تولیدات خود نكرده و ما همچنان همان خودروساز پنجاه سال قبل هستیم و درجا می زنیم. كلانتری خاطرنشان كرد: لطماتی كه برخی تولیدكنندگان به بهانه جهش تولید به محیط زیست وارد می كنند به مراتب بیشتر از این است كه فردی درختی را بشكند.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با ابراز نگرانی از افزایش اُوزن سطح پایین كره زمین به علت گرم تر شدن هوا تا یك ماه آینده اظهار داشت: سوخت ناقص خودرو ها بخصوص در روزهای گرم سال و ترافیك اوزن سطح پایین زمین را به شدت بالا می برد كه هیچ رنگ و بویی ندارد و سبب مرگ و میر و بیماری مردم می شود.
این مقام مسئول تاكید كرد: پاك نگه داشتن زمین پیش از اینكه از مردم مطالبه شود باید در سطح ملی و بخش های وابسته به دولت و حكومت باور شود.
كلانتری ضمن تقدیر از اقدامات وزارت نفت در جهت افزایش استاندارد سوخت بخصوص پس از راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس اظهار داشت: این پالایشگاه الان روزانه ۵۰ و نیم میلیون لیتر سوخت استاندارد تولید می كند.

1399/02/04
19:43:56
5.0 / 5
1978
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی