آخرین وضعیت آب و هوایی كشور اعلام شد

ورود سامانه بارشی جدید به كشور از فردا

ورود سامانه بارشی جدید به كشور از فردا حیوان خانگی: اداره كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای از ورود سامانه بارشی جدید به كشور و كاهش دمای 6 تا 8 درجه ای در بعضی مناطق كشور آگاهی داد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر بنا به اعلام اداره کل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی کشور، برمبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (۵ اردیبهشت) در بخش هایی از شمال غرب کشور، سواحل دریای خزر، دامنه های البرز و بخش هایی از شمال شرق بارش باران گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود. در دامنه های زاگرس مرکزی نیز ابرناکی و بارش پراکنده نیز انتظار می رود.
همچنین فردا (۶ اردیبهشت) سامانه بارشی جدید از شمال غرب کشور وارد می شود و در بخش هایی از شمال غرب و غرب دامنه های غربی البرز و دامنه های زاگرس مرکزی بارش هایی را به دنبال دارد همین طور طی پس از ظهر فردا در بخش هایی از شمال شرق کشور بارش پراکنده خواهیم داشت.
روز یکشنبه (۷ اردیبهشت) علاوه بر تداوم فعالیت سامانه بارشی در غرب، جنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز، گستره نفوذ آن مناطقی از مرکز، شرق و جنوب کشور و سواحل دریای خزر را فرا می گیرد و از شدت بارش آن در استان های واقع در شمال غرب کاهش می یابد.
روز دوشنبه (۸ اردیبهشت) مرکز فعالیت این سامانه بارشی در نواحی شمال شرق کشور است. همین طور طی این روز برای بخش هایی از مرکز، شرق، جنوب شرق و شمال غرب و سواحل دریای خزر بارش پراکنده پیش بینی می شود. از اواخر وقت روز دوشنبه سامانه بارشی از شمال شرق کشور خارج می شود و طی روز سه شنبه (۹ اردیبهشت) در نوار شمال کشور ابرناکی و بارش پراکنده دور از انتظار نیست. از بعدازظهر شنبه و طی روز یکشنبه (۶ و ۷ اردیبهشت) در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید را در مناطق مستعد، گرد و خاک و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست.
بنا بر این اعلام با عبور سامانه بارشی از کشور طی روز یکشنبه (۶ اردیبهشت) برای شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز و روز دوشنبه (۸ اردیبهشت) در بخش هایی از شمال شرق کشور کاهش دمای ۶ تا ۸ درجه ای پیش بینی می شود و طی سوم روز آینده دریای خزر و فردا و پس فردا غرب خلیج فارس مواج است.
در این اطلاعیه درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح آمده است: آسمان تهران فردا (۶ اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری، در برخی از ساعات رعد و برق، همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتی گراد و روز یکشنبه (۷ اردیبهشت) ابری همراه با بارش باران و در برخی از ساعات وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.


منبع:

1399/02/06
21:54:59
5.0 / 5
1465
تگهای خبر: باد , خاك , سازمان , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی