ورود ۲ سامانه بارشی جدید به كشور

ورود ۲ سامانه بارشی جدید به كشور به گزارش حیوان خانگی مدیر كل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم بارش ها در كشور تا هفته آینده از ورود ۲ سامانه بارشی جدید اطلاع داد.


صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: برپایه تحلیل آخرین خروجی مدلها و نقشه های هواشناسی امروز (۹ اردیبهشت) در استان های واقع در نوار شمالی کشور رگبار و رعد و برق و در دامنه های زاگرس مرکزی بارش پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد پیشبینی می شود.
وی با اشاره به این که فردا (۱۰ اردیبهشت) در بیشتر مناطق به جز جنوب شرق و شرق بارش باران و در بعضی نقاط رگبار همراه با رعد و برق و وزش باد رخ می دهد، خاطرنشان کرد: شدت بارش ها طی این روز در امتداد دامنه های زاگرس و خراسان رضوی است.
مدیر کل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی افزود: روز پنجشنبه (۱۱ اردیبهشت) با ورود سامانه بارشی، در بیشتر مناطق کشور بجز سیستان و بلوچستان و هرمزگان رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ در مناطق مستعد پیشبینی می شود. این سامانه روز جمعه (۱۲ اردیبهشت) در شمال شرق کشور فعال است و به تدریج از کشور خارج خواهد شد.
ضیائیان با بیان این که پس از روز جمعه با ورود سامانه بارشی دیگری از غرب کشور در جنوب و جنوب غرب رگبار باران همراه با رعد و برق رخ می دهد، خاطرنشان کرد: روز شنبه (۱۳ اردیبهشت) این سامانه بارشی تقویت خواهد شد و در بیشتر مناطق کشور بارش باران دور از انتظار نیست. شدت بارش ها طی روز شنبه در جنوب غرب و جنوب کشور است.
او در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده هم خاطرنشان کرد: آسمان تهران فردا (۱۰ اردیبهشت) کمی ابری در پس از ظهر افزایش ابر همراه با وزش باد و در اواخر وقت بارش باران با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه (۱۱ اردیبهشت) هم ابری در بعضی ساعات بارش باران همراه با وزش باد و رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.1399/02/09
23:24:41
5.0 / 5
1800
تگهای خبر: باد , سازمان , هوا , هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی