توقف طرح عبور خط لوله نفت گوره-جاسك بر روی عرصه های پخش سیلاب در اهرم

توقف طرح عبور خط لوله نفت گوره-جاسك بر روی عرصه های پخش سیلاب در اهرم به گزارش حیوان خانگی بوشهر رئیس مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی استان بوشهر از توقف طرح عبور خط لوله نفت و راه اندازی جاده بر روی عرصه های پخش سیلاب در اهرم اطلاع داد.


رحیم خادمی در گفتگو با ایسنا با اشاره به اقدامات انجام شده در این راستا اظهار داشت: طی دو نشست با متولیان پروژه و مسؤلان نفت، موارد را برای آنان تشریح کرده و مسیر جدید را تعیین کردیم و حالا عملیات راه اندازی جاده ای که بر روی آبخوان اهرم و به منظور عبور خط لوله نفت گوره-جاسک در حال ساخت بود متوقف شده است. همینطور قرار شده تا تمام خسارت های وارد شده با نظارت مرکز تحقیقات جبران شود.
وی افزود: مسیر جدید اعلامی به وزارت نفت در کنار خط اتیلن واقع در بالادست و قسمت شرقی آبخوان تعیین شده که خط لوله از آنجا عبور خواهد نمود که این مسیر جدید صورتجلسه شده است. نکته بعد اینکه حتی در مسر جدید هم هرگونه خسارت حتی جزئی توسط کارشناس مرکز تخقیقات ارزیابی می شود.
رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی بوشهر تصریح کرد: خوشبختانه نفت از موضع خود عقب نشینی کرد و مقرر است که در راه جدید آغاز به کار نماید. کارشناس مرکز تحقیقات به همراه کارشناس فنی پروژه نفت، نقطه شروع مسیر جدید را تعیین کرده و بعد از ابلاغ به وزارت نفت، نقشه مسیر جدید هم برای ما ارسال شده است.
خادمی خاطرنشان کرد: در این جریان همه همچون سازمان های مردم نهاد و مسئولین کمک کردند و ما هم به هیچ عنوان قبول نکردیم که آبخوان و عرصه پخش سیلاب گرفتار صدمه شود؛ بنابراین مسئول پروژه استان بوشهر مستقیماً پای مذاکره آمد و از تخریب بیشتر آبخوان داری اهرم جلوگیری شد.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در هفته آخر فروردین ماه سالجاری، وزارت نفت بدون هماهنگی و کسب مجوز مبادرت به ساخت جاده ای در راه و امتداد عبور خط لوله نفت گوره-جاسک کرد. خط مذکور دارای طول عبور ۱۲.۵ کیلومتر بوده و بدون هماهنگی و مجوز و با ۱۱ بیل مکانیکی و بولدوزر حدود ۶ کیلومتر از این مسیر را تخریب کرده است.1399/02/13
22:39:57
5.0 / 5
1524
تگهای خبر: آب , آموزش , باد , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی