سازمان هواشناسی اعلام كرد؛

بارندگی از روز دوشنبه

بارندگی از روز دوشنبه به گزارش حیوان خانگی سازمان هواشناسی پیش بینی كرده از امروز تا دوشنبه با پایداری نسبی هوا، آلودگی هوا در كلانشهرها  بالاتر رفته و میزان آلودگی هوای تهران به  سطح ناسالم برای گروه های حساس افزایش یابد.مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی كشور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی امروز تا اواسط روز دوشنبه شهر تهران با سكون نسبی جو و روند تدریجی افزایش آلاینده های شهری پیش بینی می گردد.
احد وظیفه اضافه كرد: انتظار می رود سطح میانگین آلاینده های جوی به محدوده ناسالم برای گروههای حساس افزایش یابد. از این رو سفارش می گردد در این مدت شهروندان عزیز تا حد امكان از وسایل نقلیه عمومی بهره برده و افراد صدمه پذیر شامل كودكان، سالمندان و بیماران تنفسی از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری كنند.
وی تصریح كرد: بر مبنای تحلیل نقشه های هواشناسی از امروز تا اواسط وقت یكشنبه دراستانهای ساحلی دریای خزر دمای هوا ۴تا ۸ درجه افزایش می یابد؛ همینطور در این مدت وزش باد شدید جنوبی در گیلان و اردبیل رخ می دهد.
مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی كشور ادامه داد: روز یكشنبه وزش باد شدید در شمال غرب و غرب كشور پیش بینی می شود، همینطور در این روز وزش باد شدید در عراق شدت می گیرد كه احیانا باعث گردوخاك در نوار غربی كشور خواهد شد.
وظیفه اعلام نمود: سامانه بارشی از یكشنبه شمال غرب كشور را تحت تاثیر قرار می دهد و روزهای دوشنبه و سه شنبه بارش باران و در ارتفاعات برف همراه با وزش باد و كاهش نسبی دما در شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز پیش بینی می گردد. همینطور از روز دوشنبه تا چهارشنبه با تقویت و نفوذ جریانهای شمالی و هوای سرد به سواحل شمالی كشور بارش باران و در ارتفاعات و مناطق كوهستانی بارش برف پیش بینی می گردد.
وی اظهار داشت: از دوشنبه تا چهارشنبه كاهش دما در نیمه غربی كشور بین ۴تا ۷ درجه و در سواحل شمالی كشور بین ۸تا ۱۰ درجه رخ می دهد.
بر این اساس روز یكشنبه از شب بارش باران و وزش باد در غرب آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی و در جاده های كوهستانی و مناطق سردسیر شمال غرب بارش برف پیش بینی شده است.
روز دوشنبه بارش باران و وزش باد در استانهای كردستان، كرمانشاه، لرستان، زنجان، همدان، مركزی، جنوب آذربایجان غربی و دامنه های جنوبی البرزدر استان قزوین و شمال استانهای البرز، تهران، سمنان و دامنه های شمالی البرز در استانهای گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی و همینطور بارش مناطق مرتفع و جاده های كوهستانی به شكل برف پیش بینی می گردد.
روز سه شنبه بارش باران و وزش باد در استانهای كردستان، كرمانشاه، شمال ایلام، لرستان، زنجان، همدان، مركزی، دامنه های البرز در استانهای قزوین، البرز، تهران، گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات سمنان و بارش مناطق مرتفع و جاده های كوهستانی به شكل برف پیش بینی می گردد.
به گفته وظیفه، بارش برف در جاده های كوهستانی استان های یاد شده از دوشنبه تا چهارشنبه به شكل برف پیش بینی می گردد و باعث لغزندگی و اختلال در تردد جاده ای خواهد شد؛ ازاین رو رعایت ایمنی و همراه داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی برای تردد در جاده های كوهستانی شمال غرب، غرب و شمال كشور سفارش می گردد.
انتظار می رود این سامانه بارشی بتدریج تا پنج شنبه به طور ضعیف به شمال شرق كشور انتقال یافته و روز جمعه مجددا شرایط نسبی سكون هوا غالب شود. تغییرات احتمالی و نحوه فعالیت این سامانه بارشی در ایام آتی متعاقبا اعلام می گردد.
 

1396/10/02
01:18:58
5.0 / 5
2382
تگهای خبر: آلاینده , باد , هوا , هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی