گرد و غبار دوشنبه اهواز را فرا می گیرد

گرد و غبار دوشنبه اهواز را فرا می گیرد حیوان خانگی: اهواز - ایرنا - مدیركل هواشناسی خوزستان اظهار داشت: گرد و غبار اهواز و برخی شهرستان های اطراف مثل كارون و حمیدیه را فرا می گیرد.


كوروش بهادری یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: موج ناپایدار از فردا دوشنبه تا چهارشنبه بر خوزستان حاكم می گردد در نتیجه فردا ظهر به علت وزش باد شرقی، كانون های داخلی شرق اهواز فعال شده و شاهد وقوع گرد و غبار در اهواز و مناطق اطراف خواهیم بود.
آخرین گرد و غبار در خوزستان 24 آذر در ماهشهر در در جنوب خوزستان با 7. 5 برابر حد مجاز بود.
وی ادامه داد: از اواخر وقت دوشنبه بارش های رگباری و رعد و برق در شمال و شرق خوزستان و بارش برف در ارتفاعات پیش بینی می گردد.
بهادری سفارش كرد: مردم از اتراق در مسیر رودخانه ها خودداری كنند و كودكان، بیماران و افراد سالخورده هم هنگام وقوع گردو غبار تا حد امكان از منزل خارج نشوند.
مدیركل هواشناسی خوزستان اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته آبادان با 27 و ایذه با پنج درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنكترین نقاط خوزستان گزارش شده و تغییرات دمایی هوای اهواز بین 26 و 9 درجه سانتیگراد در نوسان است.

** هوای اهواز ناسالم است
بر اساس آمار اعلام شده از جانب مركز كنترل و پایش محیط زیست كشور هوای اهواز در 2روز گذشته در شرایط ناسالم برای تمام گروه ها و آلوده ترین كلانشهر اعلام نموده است.
به گزارش یكشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست خوزستان، هوای اهواز بر مبنای شاخص PSI در شرایط ناسالم قرار دارد.
بر اساس آمار مركز كنترل كیفیت هوای اداره كل محیط زیست خوزستان، میزان ذرات معلق در هوا، منتهی به ساعت 11 روز یكشنبه كمتر از 2. 5 میكرون، برابر 162 گزارش شده است.
مركز كنترل و پایش محیط زیست كشور همینطور روز شنبه شاخص PSI اهواز را 155 (ناسالم) اعلام نمود.
دستگاه های پایش هوا سازمان حفاظت محیط زیست پنج شاخص مورد نظر سازمان جهانی بهداشت (شاخص PSI) را كه به آلاینده های پایه تعبیر می گردد (شامل مونوكسیدكربن، تركیبات اكسیدهای ازت، اكسیدهای گوگرد، ازن و ذرات معلق) اندازه گیری می كند. در صورتی كه این شاخص كمتر از 50 باشد، هوا در شرایط پاك؛ در صورتی كه بین 50 تا 100 باشد هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس؛ در صورتی كه بین 100 تا 150 باشد ناسالم برای همه گروه های سنی؛ در صورتی كه بین 200 تا 300 باشد بسیار ناسالم و در صورتی كه بیش از 300 باشد شرایط هوا خطرناك ارزیابی می گردد.
7158 / 3004/ 6037
خبرنگار: خاطره غفاری و زینب فرحانی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی


1396/10/03
15:05:12
5.0 / 5
2482
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی