مبارزه با زمین خواری با صدور اسناد در چارچوب طرح كاداستر

مبارزه با زمین خواری با صدور اسناد در چارچوب طرح كاداستر به گزارش حیوان خانگی مدیر كل ممیزی اراضی سازمان جنگل ها اظهار داشت: صدور اسناد در چارچوب طرح كاداستر به این معناست كه هیچ فرد دیگری امكان دریافت سند مالكیت نخواهد داشت.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، اکرم توفیقی درباره اجرایی شدن طرح کاداستر(حد نگاری) اظهار نمود: سال جاری که به نام جهش تولید نامگذاری شده است، کاداستر اراضی ملی و دولتی دارای اهمیت ویژه ای است.
وی ادامه داد: مهم ترین مبحث این است که با انجام کاداستر، زیر ساخت های خدمات توسعه ای برای تأمین اراضی، ایجاد طرح های اشتغال زایی، تسریع در پاسخگویی به استعلامات اراضی، کاهش سرگردانی ارباب رجوع و کاهش منازعات که بسیار مهم می باشد، اتفاق می افتد.
توفیقی در ادامه اظهار داشت: دستور العملی تدوین شده است تا بتوانیم با همکاری سازمان ثبت احوال و اسناد در سال جدید صدور اسناد کاداستری را در سطح کشور تسریع ببخشیم. از اسفند ۹۳ تا کنون که قانون جامع حد نگاری کشور تصویب شده است، حدود ۵۰ میلیون هکتار اراضی ملی در سامانه اسناد و املاک کشور ثبت شده است البته این میزان در شان و جایگاه دو سازمان جنکل ها و ثبت اسناد نیست.
وی افزود: ما باید ۱۴۶ میلیون هکتار اراضی ملی و دولتی کشور را در این سامانه ثبت نماییم که در حدود ۳۰ درصد کار صورت گرفته است.
مدیر کل ممیزی اراضی سازمان جنگل ها اضافه کرد: حجم کار بالاست و نزدیک به ۵۰ میلیون هکتار است و به نسبت تعهدات قانون بودجه که برای دو دستگاه تعیین شده پیشرفت طرح های بیشتر از ۸۴ درصد است. علاوه بر امکانات اعتباری مقرر است تلاش ما مضاعف شود تا بتوانیم تا آخر سال ۹۹، ۳۰ میلیون هکتار از اراضی ملی را تثبیت نماییم.
وی افزود: این ۳۰ میلیون هکتار شامل حدود بیشتر از ۷ میلیون اراضی جنگلی است و کاداستر ۵۰ هزار کیلومتر اراضی ساحلی کشور به صورت کامل صورت خواهد گرفت. تمرکز ما بر حاشیه شهرها و مناطقی است که در معرض تخریب و تصرف هستند.
توفیقی با اشاره به مراحل کاداستر اظهار داشت: برپایه قانون ملی شدن منابع طبیعی کشور در چهار بخش شامل مرتع، جنگل، بیشه زارهای طبیعی و اراضی جنگلی بعنوان اراضی ملی شناخته می شوند.
مدیر کل ممیزی اراضی سازمان جنگل ها اضافه کرد: سازمان جنگل ها برپایه قوانین جاری کشور در چند مرحله ملی شدن اراضی را انجام می دهد. مرحله نخست تنظیم برگ تشخیص آگهی است. پس از آن صدور سند مالکیت دفترچه ای است که در سطح اراضی ملی کشور ما در ۱۳۶ میلیون تا این لحظه هکتار صادر گردیده است.
توفیقی افزود: مرحله بعد که در قانون جامع حد نگاری صورت می گیرد، تولید نقشه هایی است که دارای مختصات جهانی است، علاوه بر این مختصات یکپارچه محلی که توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور طراحی و اجرا شده است روی این نقشه ها و اطلاعات حقوقی مرتبط به آن بارگذاری می شود.
وی ادامه داد: اگر نحوه مالکیت، میزان و روش مالکیت و اقدامات مربوط به تغییر مالکیت ها، کاربری ها و واگذاری ها مشخص شود، خدمت رسانی به مردم تسهیل می شود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مدیر کل ممیزی اراضی سازمان جنگل ها خاطرنشان کرد: صدور اسناد در چارچوب طرح کاداستر به این معناست که هیچ فرد دیگری امکان دریافت سند مالکیت نخواهد داشت و بزرگترین اقدام برای مبارزه با پدیده شوم زمین خواری است.1399/02/25
14:31:56
5.0 / 5
1707
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی