تمهیدات شهرداری منطقه13 برای جلوگیری و مهار آتش سوزی در جنگل سرخه حصار

تمهیدات شهرداری منطقه13 برای جلوگیری و مهار آتش سوزی در جنگل سرخه حصار به گزارش حیوان خانگی شهردار منطقه۱۳ از اتخاذ تمهیدات ویژه برای جلوگیری و مهار آتش سوزی در جنگل سرخه حصار اطلاع داد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا مرتضی رحمان زاده بوستان های جنگلی و عرصه های منابع طبیعی را جزو سرمایه های ملی برشمرد و اضافه کرد: این بوستان ها دارای ارزش حیاتی بوده که حفاظت و مراقبت از این میراث های ماندگار ضروری و اهمیت دارد.

وی با اشاره به تعاملات فی ما بین شهرداری منطقه و مسئولین آتشنشانی جهت بررسی راهکار های موثر در جلوگیری و مهار آتش سوزی های احتمالی در فصل گرما تصریح کرد: طی بازدید مشترک مدیران منطقه و آتشنشانی، ضمن بررسی نقاط قوت و ضعف برای مهار آتش سوزی ها، راهکار های موثر در این حوزه عرضه و در جلسه ای مشترک، ضمن جمع بندی، اقدامات پیشگیرانه در رئوس فعالیتهای معاونت خدمات شهری و محیط زیست و سازمان آتشنشانی منطقه قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه ایجاد مسیرهای دسترسی و آتش بر در بوستان جنگلی سرخه حصار با هدف ارسال تجهیزات و امکانات به محل آتش سوزی و اطفای حریق ضروری می باشد، افزود: ازاین رو عملیات ایجاد آتش بر در نقاط حساس و پر خطر و حریم همچون تمهیدات منطقه برای جلوگیری و مهار آتش سوزی است.

شهردار منطقه ازدیاد علف را یکی از علل آتش سوزی های احتمالی برشمرد و ادامه داد که با عنایت به ازدیاد علف به دنبال بارندگی های اخیر، علف تراشی و جمع آوری علف های خشکیده هم در دستو کار قرار دارد.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، وی تصریح کرد: همینطور با تهیه امکانات لازم، نیرو ها به کپسول آتشنشانی تجهیز می شوند تا در سریع ترین زمان نسبت به مهار اتش اقدام نمایند.1399/02/27
23:14:19
5.0 / 5
1812
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی