رئیس اداره حفاظت محیط زیست هویزه:

یك شیر سفید در هویزه به دنیا آمد

یك شیر سفید در هویزه به دنیا آمد به گزارش حیوان خانگی رئیس اداره حفاظت محیط زیست هویزه از تولد یك قلاده شیر سفید در باغ وحش این شهرستان اطلاع داد.محمد صاکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: تقریباً ۱۰ روزی از تولد توله یک شیر سفید در باغ وحش هویزه می گذرد. سال قبل هم دو قلاده شیر سفید متولدشده بود که چون رنگ آنها با بقیه شیرها متفاوت بود شیر مادر سمت این توله ها نرفته و آنها را به قتل رساند.
وی اضافه کرد: این دفعه به محض تولد توله شیر سفید، آنرا از مادر جدا کردیم و با راهنمایی دامپزشکی در حال نگهداری از آن هستیم. به خاطر جهش ژنتیکی شاهد تغییر رنگ این توله های متولد شده هستیم که نسبت به بقیه توله ها متفاوت شده اند.
صاکی بیان نمود: باغ وحش هویزه اوایل کار خود یعنی پنج سال قبل مجوز نداشت و حتی در جلسات مختلف با دادستانی پیگیر پلمب هم شده بودیم. پس از آن محیط زیست شهرستان به صورت جدی پیگیر دریافت مجوز شد که با تعامل شهرداری و توجه ویژه ای که به این باغ وحش داشتند، مجوز صادر شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست هویزه اظهار داشت: مسؤلان باغ وحش هم در حد توان خواسته های محیط زیست را برآورده کردند و اساسا تا شرایط عالی نباشد هیچ تولیدمثلی صورت نمی گیرد. رسیدگی در این باغ وحش هشت هکتاری آنقدر خوب است که بیشتر گونه های آن همچون شیر، خرس و کله بُز تولید مثل داشته اند.
وی با اشاره به وجود گونه کفتار در این باغ وحش اظهار داشت: حالا حدود در ۶ قلاده شیر نژاد آفریقا در باغ وحش وجود دارد.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، شیر سفید یک گربه نادر از منطقه تیمباواتی (Timbavati) در افریقای جنوبی است که رنگ آن به سفید جهش یافته است.
شیرهای سفید یک زیرگونه جدا نیستند و باور بر این است که برای قرن ها بومی منطقه تیمباواتی در افریقای جنوبی هستند. با این وجود نخستین و قدیمی ترین مشاهده ثبت شده به سال ۱۹۳۸ برمی گردد. تا پیش از سال ۲۰۰۹ و آزادسازی نخستین قبیله شیرهای سفید به حیات وحش، باور بر این بود که آنها نمی توانند در حیات وحش زندگی کنند. به این علت است که هنوز اکثریت شیرهای سفید در باغ وحش ها هستند.

1399/02/30
13:22:46
5.0 / 5
1864
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی