پیش بینی تداوم وزش باد شدید در ۱۵ استان كشور

پیش بینی تداوم وزش باد شدید در ۱۵ استان كشور به گزارش حیوان خانگی مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: امروز (5 خرداد) در 15 استان كشور وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست. بنا بر این تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت های احتمالی اتخاذ شود.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: امروز (۵ خرداد) در استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت همین طور برای امروز در استان های گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، شمال اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، کردستان، شمال کرمانشاه، غرب لرستان، شمال و شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار باران گاهی توام با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و گرد و خاک پیش بینی می شود.

وی اشاره کرد: بدین جهت احتمال خسارت به سازه های موقت و سست بنیان و تاسیسات و داربست ها و برخورد صاعقه وجود دارد. بدین جهت تمهیدات احتمالی در نظر گرفته شود.

مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی همین طور درباره وزش باد شدید در استان های گیلان و مازندران طی روز قبل اظهار داشت: وزش باد شدید موقت در این استانها پیش بینی شده بود. در آگهی زرد رنگ شماره ۲۷ سازمان هواشناسی پیش بینی شده بود که در کنار کاهش ۱۲ تا ۱۸ درجه ای دمای هوا در استان های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان وزش باد شدید نیز خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اعلان اینکه اداره هواشناسی استان های نیز هشدارهایی با سطوح نارنجی و حتی قرمز در مورد وزش باد شدید صادر کرده بودند، اشاره کرد: در علم هواشناسی مقدار عددی خیلی از پدیده ها همچون باد قابل پیش بینی دقیق نیست اما می توان به صورت تقریبی سرعت وزش باد را تخمین زد.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: همین طور اگر پدیده ای محلی و از وسعت کمی برخوردار باشد خطای بیشتری در تخمین خواهد داشت.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، روز گذشته تندبادی با سرعت ۹۰ کیلومتر در شهرهای استان گیلان و مازندارن خساراتی را به دنبال داشت.

منبع:

1399/03/05
22:18:59
5.0 / 5
1799
تگهای خبر: باد , خاك , داربست , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی