وقوع ششمین انقراض بزرگ زمین سرعت گرفته است

وقوع ششمین انقراض بزرگ زمین سرعت گرفته است به گزارش حیوان خانگی محققان اخطار دادند: ششمین انقراض بزرگ زمین با سرعت بیشتری در حال رخ دادن است.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محققان با اشاره به اینکه ششمین انقراض بزرگ حیات وحش در زمین با سرعت بیشتری در حال رخ دادن است، اظهار داشتند: بیشتر از 500 گونه از جانوران خشک زی در آستانه انقراض قرار دارند و احتمال دارد در مدت 20 سال از بین بروند. در مقایسه، همین تعداد در کل قرن گذشته از بین رفته اند.
به قول محققان، جانوران مهره دار خشک زی در آستانه انقراض قرار دارند؛ بگونه ای که کمتر از 1000 مورد از این جانوران در طبیعت زندگی می کنند.
آنان همینطور نسبت به تاثیرات دومینو اخطار داده و اظهار داشتند: با از بین رفتن یک گونه جانوری، حیات گونه های وابسته هم در معرض خطر قرار می گیرد. انقراض مولد انقراض است.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از روزنامه گاردین، محققان تاکید کردند: بشر برای ادامه حیات و حفظ بقا به تنوع زیستی نیاز دارد و شیوع کروناویروس نمونه ای از خطرات ویران شدن طبیعت است. افزایش جمعیت انسان، تخریب زیستگاه ها، خرید و فروش در حیات وحش، آلودگی هوا و تغییرات اقلیمی همچون مسائلی است که باید مورد بررسی قرار گیرند.
منبع:

1399/03/14
14:26:15
5.0 / 5
1563
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی