از بارش پراكنده تا وزش باد شدید و خیزش گرد و خاك طی دو روز آتی

از بارش پراكنده تا وزش باد شدید و خیزش گرد و خاك طی دو روز آتی حیوان خانگی: مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی از بارش پراكنده باران همراه با وزش باد شدید موقت در بعضی از استان های كشور طی دو روز آینده آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: برمبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (۱۹ خرداد) در استانهای زنجان، قزوین، البرز، مرکزی و شمال همدان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، بارش پراکنده همراه با رعد و برق و گاهی وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

وی افزود: از فردا تا روز پنج شنبه (۲۰ تا ۲۲ خرداد) خصوصاً در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در شمال غرب کشور در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، دامنههای جنوبی البرز در استانهای زنجان، قزوین، البرز، ارتفاعات تهران، شمال مرکزی، شمال همدان و غرب شواحل دریای خزر افزایش ابر همراه با رگبار باران، رعد وبرق و گاهی وزش باد شدید موقت رخ می دهد. روز جمعه (۲۳ خرداد) نیز این شرایط در استانهای واقع در شمال غرب برقرار است.

به گفته ضیاییان، طی امروز و فردا در جنوب سسیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و ارتفاعات کرمان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر گاهی همراه با رگبار و رعد وبرق و وزش باد شدید انتظار می رود.

مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که از امروز تا اواخر هفته برای نوار شرقی کشور خصوصاً منطقه زابل وزش باد شدید داریم اشاره کرد: وزش باد در زابل همراه با خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا هم راه است. همین طور امروز در ساعات بعدازظهر در استانهای مرکزی، قم، سمنان، یزد، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و اصفهان وزش باد شدید همراه با احتمال گرد و خاک وجود دارد و از فردا تا اواخر هفته در بیشتر مناطق کشور روند افزایش نسبی دما رخ می دهد.

ضیاییان در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۲۰ خرداد) کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و احتمال رعد وبرق با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (۲۱ خرداد) نیز کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و احتمال رعد و برق با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1399/03/19
10:20:49
5.0 / 5
1304
تگهای خبر: باد , خاك , سازمان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی