افزایش غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران

افزایش غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران حیوان خانگی: كیفیت هوای تهران هم اكنون در شرایط قابل قبول است اما پیش بینی می شود كه تا فردا (31 خرداد) بر غلظت آلاینده های ذرات معلق و ازن افزوده شود.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، برمبنای اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (۳۰ خرداد) با برقراری شرایط مساعد جوی همراه با کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت. در ضمن روز نیز وزش باد مؤثر از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند و کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی می ماند.

هرچند با حضور عوامل کافی برای تولید آلاینده ازن، طی ساعات بعد ازظهر غلظت این آلاینده افزایش می یابد، همین طور پیش بینی می شود که در آخر وقت امروز با افزایش ترافیک شبانگاهی در تهران غلظت ذرات معلق در بعضی مناطق افزایش یابد.

با کاهش سرعت باد تا بامداد فردا (۳۱ خرداد) و همزمان با آغاز تردد خودرو ها در اولین روز هفته، غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افزایش می یابد و پیش بینی می شود در پاره ای از مناطق کیفیت هوا کم شود. در طول روز نیز کاهش سرعت باد در بعضی ساعات سبب تجمع آلاینده ها می شود.

بر اساس این گزارش، طی فردا با افزایش غلظت ازن در ساعات بعد ازظهر نیز روبه رو خواهیم شد که سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق می شود. در اواخر وقت شنبه نیز در بیشتر مناطق افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از افزایش ترافیک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

کیفیت هوای پایتخت نیز درحال حاضر با شاخص میانگین ۸۰ در شرایط قابل قبول است و کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ بامداد امروز نیز با شاخص میانگین ۸۲ همچنان در شرایط قابل قبول است.

منبع:

1399/03/30
20:57:43
5.0 / 5
1291
تگهای خبر: آلاینده , باد , تردد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی