در گزارش حیوان خانگی مطرح شد؛

مرگ ماهیان رودخانه خرم آباد

مرگ ماهیان رودخانه خرم آباد معاون محیط زیست لرستان از مرگ شماری از ماهیان رودخانه خرم آباد اطلاع داد و اظهار داشت: این اتفاق به علت تخلیه فاضلاب الكل یكی از شركت های الكل سازی به رودخانه بوده است.الهام برنا در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مرگ ماهیان پایین دست رودخانه خرم آباد، تصریح کرد: دو روز است که نیروهای اداره محیط زیست خرم آباد در راه رودخانه مستقر و عواملی که احتمال داشت در مرگ این ماهیان مؤثر باشد را مورد بررسی قرار دادند.
تانکری که فاضلاب الکل را وارد رودخانه می کرد
وی با اشاره به اینکه شب گذشته نیروهای اداره محیط زیست خرم آباد متوجه حضور یک تانکر در راه این رودخانه شدند، عنوان کرد: پس از توقیف این تانکر متوجه شدند که این یک تانکر حمل فاضلاب یک شرکت الکل سازی خرم آباد است.

معاون محیط زیست لرستان با تاکید بر اینکه متأسفانه این تانکر فاضلاب را وارد رودخانه می کرده است، اضافه کرد: فاضلاب الکل هم یک فاضلاب با باری عالی بسیار زیادی است چون که در آن ملات وجود داشته و دمای بالای دارد.
برنا، بیان داشت: فاضلاب الکل میزان بار عالی آن بالا است به صورتی که ۶۰ تا ۷۰ هزار میلی گرم بر لیتر «سی او دی» و «بی او دی» دارد، در صورتیکه حد استاندارد تخلیه فاضلاب تصفیه شده به رودخانه ۵۰ میلی گرم بر لیتر است.
وی، اضافه کرد: در این راستا این میزان آلودگی بیشتر از حد استاندارد است که وارد رودخانه شده است.
تشکیل پرونده در دستگاه قضائی
معاون محیط زیست لرستان با اشاره به اینکه هم اکنون رودخانه ها در پایین ترین حد دبی خود هستند، اظهار داشت: رودخانه ها قدرت خود پالایی خویش را به علت پایین آمدن حد دبی، برداشت های غیر مجاز و… از دست داده اند.

برنا، خاطرنشان کرد: فاضلاب الکل به علت اینکه بار عالی بسیار زیادی دارد اکسیژن آب را سریع مصرف می کند و باعث می شود که زیستمندان رودخانه گرفتار خفگی و کمبود اکسیژن شدید شوند.
وی با تاکید بر اینکه تعداد ماهیان تلف شده در رودخانه مشخص نشده است، اظهار داشت: اما امروز نماینده دادگستری و همینطور نیروی انتظامی در محل حاضر و پیگیر هستند که این امر صورت جلسه شود.

1399/04/01
23:49:25
5.0 / 5
1412
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی