كیفیت مطلوب هوای پایتخت طی امروز

كیفیت مطلوب هوای پایتخت طی امروز حیوان خانگی: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت امروز (7 تیر ماه) در محدوده قابل قبول است اما طی روز با كاهش تندی باد و افزایش غلظت آلاینده «ازن» كاهش كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در اولین ساعات امروز (۷ تیر ماه) کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که عموما ناشی از شرایط جوی مساعد و وزش باد طی ساعات گذشته است.

طی روز با کاهش تندی باد بر غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد علاوه بر این باتوجه به حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» و افزایش غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر، کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود همین طور پیش بینی می شود در ساعات پایانی امشب (۷ تیر ماه) و در مناطق پرتردد شاهد افزایش غلظت «ذرات معلق» و کاهش کیفیت هوا باشیم.

با کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۸ تیر ماه) همراه با افزایش تردد خودرو ها احتمال می رود غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افزایش پیدا کند که در مناطق پرتردد برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را به دنبال خواهد داشت.

رشد ناپایداری جوی طی روز همراه با وزش باد مؤثر در بعضی ساعات شرایط مناسب را برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد کرد، همین طور از بیشینه غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر نسبت به روز گذشته کاسته خواهد شد و کیفیت هوا تا حدودی بهبود خواهد یافت.

این شرایط تا اواخر وقت فردا (۸ تیر ماه) ادامه دارد. با این وجود احتمال می رود با افزایش ترافیک غلظت ذرات معلق افزایش پیدا کند و موجب شود کیفیت هوا در بعضی مناطق در وضعیت نامطلوب قرار بگیرد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۳۱ بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۲ است و کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول قرار دارد.

منبع:

1399/04/07
14:03:27
5.0 / 5
1326
تگهای خبر: آلاینده , باد , تردد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی